ARAZKHABAR.IR

لزوم استفاده از ماسک برای مبارزه با ویروس کرونا


لزوم استفاده از ماسک برای مبارزه با ویروس کرونا رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: استفاده از ماسک با همراهی خوب مردم در استان به حدود ۷۰ درصد رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: استفاده از ماسک با همراهی خوب مردم در استان به حدود ۷۰ درصد رسیده که باید این روند نیز بهبود یابد.

جواد آقازاده  با اشاره به اینکه گرمای هوا هیچ تاثیری برعملکرد ویروس کرونا ندارد خاطر نشان کرد اگر این رعایت اجتماعی و استفاده از ماسک در جامعه به ۸۰ تا ۹۰ درصد برسد، وضعیت بسیار بهتری در خصوص شیوع کمتر بیماری کرونا خواهیم داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اضافه کرد: در حال حاضر بیماران بستری مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی حالت ثابت رو به پایین دارند که این امر، امیدوارکننده است.

این مسئول ادامه داد: 9 درصد از جمغت استان را افراد بالای 60 سال تشکیل داده است و تعداد بیشترین بروز بیماری کرونا در این افراد مشاهده شده است وی همچنین اضافه کرد که تعداد 39 درصد از افراد بستری از این بازه سنی و 83 درصد از فوتی ها را افراد موجود در این رده تشکیل داده اند و ما باید این افراد را برای مقابله با پیک کرونا در پاییز آماده کنیم

آقازاده با اشاره به تمدید یک هفته ای محدودیت های کرونایی در آذربایجان غربی اظهار کرد: این محدودیت ها به طور قطع گرفتاری به بیماری کرونا را کاهش می دهد.                                                               


برچسب ها:

تاریخ: 1399/05/06 12:54 ب.ظ | دفعات بازدید: 62 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot