ARAZKHABAR.IR

لزوم برنامه‌ریزی برای مهاجرت معکوس برخی از ساکنان حاشیه شهر ارومیه


لزوم برنامه‌ریزی برای مهاجرت معکوس برخی از ساکنان حاشیه شهر ارومیه آراز خبر- استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه طرح ویژه‌ای برای اعطای تسهیلات مسکن و اشتغال در صورت بازگشت به روستاها تمهید شده است گفت: .لازم است برنامه‌ریزی دقیقی برای مهاجرت معکوس برخی از ساکنان حاشیه شهر ارومیه صورت پذیرد.

 محمدصادق معتمدیان در جلسه شورای محرومیت زدایی آذربایجان غربی افزود: در این راستا در روستاها، تامین زمین لازم انجام شده و تسهیلاتی نیز برای ساخت مسکن در اختیار افرادی که به روستاهای خود بازگردند، اعطا خواهد شد.

وی اضافه کرد: در کنار این امر، برنامه ریزی هایی برای توانمندسازی و مهارت آموزی این خانواده ها در دستور کار قرار گرفته که با این امر، زمینه اشتغال این افراد هم در روستا فراهم می شود.

استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه این طرح به صورت آزمایشی در ارومیه اجرایی می شود، اظهار کرد: همه دستگاه های مسوول باید در این خصوص مشارکت کنند تا زمینه موفقیت بیشتر در اجرای این طرح فراهم شود.

معتمدیان یکی دیگر از طرح های تمهید شده برای مناطق محروم و حاشیه نشین شهر ارومیه را اجرای طرح های اجتماعی در این مناطق عنوان کرد و ادامه داد: مهارت آموزی، اعطای خدمات توسط بهزیستی و کمیته امداد، انجام مشاوره های اجتماعی و کمک به خانواده های نیازمند در این حوزه از جمله مواردی است که باید در این مناطق اجرایی شود.

وی گفت: در حدود یک سال گذشته اقدامات زیربنایی خوبی در مناطق حاشیه ای شهر ارومیه اجرایی شده که تاکنون نزدیک به ۷۵ درصد پیشرفت داشته و سعی می کنیم تا دهه فجر نیز برخی از آنها را به بهره برداری برسانیم ولی باید توجه داشت که اجرای طرح های عمرانی بدون برنامه های اجتماعی و نرم افزاری در منطقه بی فایده خواهد بود.

وی افزود: از جمله مهمترین کارهایی که باید برای اجرای برنامه های نرم افزاری و ارتقای شاخص های اجتماعی این مناطق صورت گیرد، تهیه بانک اطلاعاتی کامل از وضعیت خانواده های ساکن در این مناطق است که باید به سرعت زمینه آن فراهم شود.

استاندار آذربایجان غربی بر همکاری بسیج در این خصوص تاکید کرد و ادامه داد: بسیج، ظرفیت بسیار قابل توجهی در این حوزه ها دارد و می توان از ظرفیت اجتماعی بسیج در این باره بهره برد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/28 08:27 ق.ظ | دفعات بازدید: 1840 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot