ARAZKHABAR.IR

مسئولان باید موانع ازدواج جوانان را از بین ببرند


مسئولان باید موانع ازدواج جوانان را از بین ببرند آراز خبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت:مسئولان باید موانع ازدواج جوانان را از بین ببرند

حجت الاسلام سید مهدی قریشی، ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه که با تاکید بر اینکه معضل پیری کشور را تهدید می‌کند، گفت: بر اساس سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب در راستای جوانی جمعیت، مسئولان باید زمینه ازدواج جوانان را فراهم و موانع را از بین ببرند تا ازدواج تسهیل شود و زاد و ولد افزایش یابد.

وی اظهار کرد: بر همه وظیفه است زمینه‌های جوانی جمعیت در کشور را فراهم و مقدمه ازدواج را مهیا کنند.

امام جمعه ارومیه با اشاره به موضوع سقط جنین نیز افزود: سقط جنین حرام شرعی و معصیت است و اهمیت این امر به حدی است که خداوند در قرآن، انسان را از این امر نهی می‌کند لذا نباید داروهایی که موجب تسهیل سقط می‌شوند به سهولت در جامعه در دسترس باشد و مسئولان بهداشت و درمان بر این امر نظارت کنند.

وی با اشاره به نامگذاری ۳۱ اردیبهشت ماه به نام روز ملی اهدای عضو اظهار کرد: با توجه به اینکه از نظر اسلام احیا و زنده کردن یک انسان برابر احیای کل بشریت است لذا این اهدای عضو باید در جامعه تبیین و فرهنگسازی شود.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر تصریح کرد: نباید روزهای مهم از جمله سوم خرداد ماه به فراموشی سپرده شود چرا که فتح خرمشهر تنها فتح یک شهر نبود بلکه فتح ارزشهای یک ملت بود.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه با بیان اینکه امروزه دنیا به سمت هوش مصنوعی حرکت می‌کند و در این زمینه سرمایه گذاری می‌کنند، گفت: در این زمینه، مسئولان استانی نیز به واسطه وجود استعداها و متفکران ارزشمند زیادی در این خطه باید زمینه فعالیت و حرکت در این حوزه را فراهم کنند؛ همچنین دانشگاه‌ها نیز به هوش مصنوعی اهمیت دهند.

وی با بیان اینکه مسئله سرمایه گذاری در استان باید مورد توجه مسئولان استانی قرار گیرد، گفت: باید زمینه را برای حضور سرمایه گذار تسهیل کرد تا استان پیشرفت کند.

امام جمعه ارومیه توجه به توسعه راه‌های مواصلاتی، ریلی و هوایی استان را مورد تاکید قرار داد و افزود: متأسفانه وضعیت پروازها و راه‌های استان از وضعیت مطلوبی برخوردار نیستند که باید مسئولان ذی‌ربط چاره اندیشی کنند.

وی ادامه داد: همچنین مدیریت شهری نیز با توجه به پروژه‌های نیمه تمام و معضل ترافیک، نسبت به حل این مشکلات اقدام کنند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به فضیلت زیارت قبور امامان معصوم افزود: زیارت قبور امامین معصوم باعث کسب معنویت در انسان شده و در قیامت نیز معصومین انسان را شفاعت می‌کنند.

امام جمعه ارومیه بر لزوم عبادت خالصانه تاکید کرد و گفت: اگر عبادت انسان خالصانه باشد، خداوند مشکلات دنیا و آخرت انسان را حل می‌کند.

وی اظهار کرد: هر عضوی از بدن انسان حقی دارد که انسان باید این حقوق را رعایت کند لذا انسان باید تمام وجود و استعداد خود را در مسیر الهی بکار ببندد نه در مسیر گناه و کارهای بیهوده چرا که در روز قیامت از این حقوق سوال خواهد شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/02/28 02:00 ب.ظ | دفعات بازدید: 2270 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot