ARAZKHABAR.IR

کشف بیش از 28 تن روغن نباتی احتکار شده در ارومیه


کشف بیش از 28 تن روغن نباتی احتکار شده در ارومیه سرپرست معاونت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی اظهار کرد: در روزهای اخیر طی بازرسی از انبار کالاهای اساسی در مرکز استان بیش از 28 تن انواغ روغن نباتی احتکار شده در دو انبار کشف و ضبط شد.

، ایرج مرندی گفت: در روزهای اخیر طی بازرسی از انبار کالاهای اساسی در مرکز استان بیش از 28 تن انواغ روغن نباتی احتکار شده در دو انبار کشف و ضبط شد.

وی افزود: انبارهای سطح استان باید در سامانه جامع انبارها ثبت شوند و ورود و خروج کالاها نیز به موقع اعلام موجودی شود در غیر اینصورت کالاهای موجود در انبارها احتکار محسوب خواهد شد.

مرندی تصریح کرد: طی بازرسی از انبارهای کالاهای اساسی سطح شهرستان ارومیه 19 تن انواع روغن نباتی مایع و جامد که در یکی از انبارها احتکار شده بود کشف و پس از تکمیل پرونده احتکار به ارزش بیش از 2 میلیارد و 272 میلیون ریال جهت رسیدگی و صدور حکم نهایی به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع گردید.

سرپرست معاونت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی اضافه کرد: همچنین مقدار 9 هزار و 640 کیلو گرم روغن نباتی به تعداد یک هزار و 928 حلب 5 کیلویی که در یک انبار دیگر احتکار شده بود کشف و پرونده احتکار به ارزش بیش از یک میلیارد و 359 میلیون ریال تکمیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شد.

مرندی در پایان خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری 12 فقره پرونده احتکار به ارزش بیش از23 میلیارد و 528 میلیون ریال کشف و ضبط شده است که جهت رسیدگی و صدور حکم نهایی به مراجع ذیصلاح ارجاع داده شده است.

اقلام احتکاری کشف شده طی سال جاری انواع خودرو، سیمان، روغن موتور، روغن نباتی، لاستیک، آرد، برنج و شکر می باشد.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/10/22 12:30 ب.ظ | دفعات بازدید: 131 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot