ARAZKHABAR.IR

۲۷ واحد کارخانه ی فعال توليد خوراک دام، طيور و آبزیان در آذربایجان‌غربی


۲۷ واحد کارخانه ی فعال توليد خوراک دام، طيور و آبزیان در آذربایجان‌غربی معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ۲۷ واحد كارخانه توليد خوراك دام، طيور و آبزيان داراي پروانه بهره برداري در سطح استان فعاليت مي‌كنند.

رضا یوسفی رضایی افزود: اين كارخانه‌ها با ظرفيت اسمي سالانه یک میلیون و دویست هزار تن، معادل ۱۰۰هزار تن خوراك دام و ۲۰۰ هزار تن خوراك آماده طيور و آبزيان در سال توليد مي كنند.

وي اضافه كرد: در حال حاضر کارخانه‌های خوراک دام و طیور و آبزیان استان مجموعا با ظرفیت اسمی زیر ۳۰ درصد فعالیت دارند و در صورت ترغیب مرغداران و دامداران به مصرف خوراک آماده دام و طیور و ارائه تمهیداتی جهت صادرات به خارج از کشور و همچنین تامین نهاده ها برای کارخانجات شاهد استفاده از پتانسیل بالای کارخانجات خوراک دام و طیور و آبزیان استان و پر شدن ظرفیت خالی آنها خواهیم بود.

یوسفی رضایی ادامه داد: حجم سرمايه‌گذاري انجام گرفته در اين واحدها معادل هزار میلیارد تومان بوده و براي هزار نفر نيز به صورت مستقیم اشتغال ايجاد شده است.

رضایی تاکید کرد: در راستای تولید خوراک دام یارانه ای و کنترل کیفی بازدید های دوره ای و نظارت مستمر توسط معاونت بهبود تولیدات دامی بر کارخانجات تولید خوراک دام و طیور استان انجام می‌شود.

وی گفت: بازدید از کارخانجات خوراک دام و طیور و آبزیان، با هدف نمونه‌برداری و انجام آزمایش نمونه خوراک، ارائه آمار توزیع خوراک و نهاده‌های مصرفی و انعکاس و پیگیری مسائل و مشکلات است که با نظارت های مستمر شاهد افزایش کیفیت خوراک تولیدی در استان و کاهش چشمگیر تخلفات کارخانجات خوراک دام و طیور و ابزیان استان هستیم


برچسب ها:

تاریخ: 1399/11/04 07:08 ب.ظ | دفعات بازدید: 151 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot