ARAZKHABAR.IR

۳۹۰ مرکز نیکوکاری در آذربایجان غربی فعال است


۳۹۰ مرکز نیکوکاری در آذربایجان غربی فعال است آراز خبر- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان غربی گفت: ۳۹۰ مرکز نیکوکاری در استان فعال است که ۶۵ درصد کمک‌های جمع آوری شده امسال توسط این مراکز بوده است.

رضا مهرافروز روز یکشنبه در آیین افتتاح مرکز نیکوکاری اصناف ارومیه افزود: این مراکز محله محور در شناسایی نیازمندان محلات فعالیت دارند و تلاش بر مشارکت بیشتر مردم استان در این مراکز نیکوکاری است.

وی افزود: ۶۶ مرکز نیکوکاری تخصصی در استان فعال است که در زمینه جمع آوری زکات، کمک به دانش آموزان بی بضاعت و سایر حوزه ها کمک رسانی می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان غربی اظهار کرد: در سالجاری حدود چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال عملکرد مراکز تا امروز بوده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد ۱۷۵ هزار نفر را در قالب مراکز نیکوکاری تحت پوشش دارد اظهار کرد: به دنبال ارائه خدمات به این افراد هستیم تا حدی که توانمند سازی فکری، فرهنگی و اقتصادی شوند و وابستگی شان کمتر شود.

عضو هیئت امنای کمیته امداد کشور نیز در این آیین گفت: برای مردمی سازی خدمات نیکوکاری یک کار مطالعاتی برای شبکه سازی انجام شد تا بتوان مردم را در این مسیر منسجم تر کنیم.

حسین انواری بیان کرد: برای تحقق این موضوع تصمیم گرفته شد اهالی محله حول محور مسجد منسجم شوند که در نهایت مراکز نیکوکاری با هدف مردمی سازی کمک‌های مردمی تشکیل شد.

وی با بیان اینکه محلات خانه دوم هر کسی است و یک همبستگی بین افراد محله وجود دارد گفت: این مراکز باید پلی برای افزایش پیوند و همبستگی بین مردم باشد.

وی تاکید کرد که اصناف هرکدام در صنف خود باید به اطرافیان نیازمند کمک رسانی داشته باشد.

مجید محبی رییس اتاق اصناف مرکز آذربایجان غربی هم در این آیین گفت: فعال کردن پیشکسوتان در جذب منابع از اهداف اصلی تشکیل این مرکز نیکوکاری است.

وی بیان کرد: مدیریت این مرکز در دست پیشکسوتان خواهد بود چرا که ۵۰ هزار واحد صنفی در مرکز استان فعال است و اگر این منابع درست جذب و در مسیر واقعی مدیریت شود می‌توان در پنج سال آینده ادعا کرد که نیازمندی در شهر ارومیه وجود ندارد.

وی بیان کرد: فقر زدایی از اهداف اصلی فعالیت اصناف استان است ولی هدفمند سازی و ساماندهی این اقدامات نیز در دست اقدام است.

محبی گفت : در این راستا مقرر شده تا تفاهم نامه ای هم با بانک‌های مختلف به انجام برسانیم تا اصناف مرکز استان بتوانند تحت شرایطی از تسهیلات اعطایی بهره مند شوند.

وی با اشاره به طراحی ساختاری منسجم و یکپارچه برای جذب منابع گفت: درصددیم با گردآوری نیکوکاران اصناف ارتباط مستمری با آنان داشته باشیم.

محبی با اشاره به پایه گذاری بنیاد حامیان اصناف نیز گفت: اقدامات اساسی و زیربنایی در این راستا باید صورت بگیرد که در قالب مرکز نیکوکاری انجام خواهد شد.

در پایان این نشست که با حضور روسای اتحادیه های اصناف ارومیه انجام شد مجوز مرکز نیکوکاری اصناف ارومیه صادر و به رئیس اتاق اصناف این شهرستان اعطا شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/28 09:32 ب.ظ | دفعات بازدید: 2029 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot