ARAZKHABAR.IR

آب شرب ارومیه از آب معدنی هم سالم‌تر است


آب شرب ارومیه از آب معدنی هم سالم‌تر است آراز خبر-  مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: آب شرب شهر ارومیه استانداردهای لازم را برای آب شرب در حد بالایی برخوردار بوده و حتی از آب معدنی هم سالم تر است.

سهراب طالبی روز چهارشنبه  افزود: برخی افراد با هدف فروش محصولات خود به نام تصفیه آب، سعی در فریب مردم و بی کیفیت نشان دادن آب شهر ارومیه دارند که نباید مردم فریب این افراد را بخورند.

وی اضافه کرد: این افراد با استفاده از رسانایی آب و گذاشتن الکترودهایی در داخل آب معمولی شهر، موجب تجزیه آب و کدرشدن آن شده و این طور وانمود می کنند که آب شهر ارومیه ناسالم بوده که این امر کاملا نادرست است.

وی اظهار کرد: آب شهر ارومیه یکی از سالم ترین و گواراترین آب های کشور به شمار می رود و حتی سختی داخل آن نیز به مراتب کمتر از استاندارهای تعریف شده در کشور است.

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی ادامه داد: آب شهر ارومیه و دیگر شهرهای استان در طول روز بارها مورد آزمایش هم از طرف ما و هم از طرف معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قرار می گیرد و کیفیت آن، تضمین شده است.

طالبی گفت: ترجیح خود من این است که به جای آب معدنی، از آب شرب شهر ارومیه استفاده کنم.

وی با بیان اینکه کنترل کیفیت آب شرب شهرها و روستاهای استان با سرمایه‌گذاری‌های سنگین در آزمایشگاه‌های کاملاً مجهز به صورت مستمر انجام می‌ شود، افزود: سالانه بیش از یک میلیون پارامتر شیمیایی و فیزیکی و میکروبیولوژی بر روی آب مصرفی در شهرها و روستاهای استان توسط ۴۱ واحد آزمایشگاه‌های شرکت انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: بر اساس اندازه‌گیری سالانه بیش از ۳۰۰ هزار نمونه کلرسنجی از شبکه توزیع شهرها و روستاهای استان، میزان مطلوبیت کلر باقی مانده مطابق استانداردهای ملی و میانگین کشوری و بالای ۹۹.۹ درصد است.

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان اظهار کرد: به منظور کنترل کیفیت پساب تصفیه شده نیز هشت آزمایشگاه میکروبی و ۱۰ آزمایشگاه شیمی و سه آزمایشگاه بیولوژی به صورت اختصاصی در تصفیه خانه‌های فاضلاب فعال بوده و با انجام تمامی آزمون‌ها بر اساس استانداردهای ابلاغی انطباق پساب خروجی با استانداردهای زیست محیطی را بررسی می‌کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/12/16 05:18 ب.ظ | دفعات بازدید: 2789 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot