ARAZKHABAR.IR

آمادگی مواکب آذربایجان غربی برای پذیرایی از ۵٠٠ هزار زائر حسینی


آمادگی مواکب آذربایجان غربی برای پذیرایی از ۵٠٠ هزار زائر حسینی آراز خبر- رئیس ستاد عتبات عالیات آذربایجان غربی گفت: آماده پذیرایی از ۵۰۰ هزار نفر از رائرین اربعین حسینی هستیم.

آراز خبر- رئیس ستاد عتبات عالیات آذربایجان غربی گفت: آماده پذیرایی از ۵۰۰ هزار نفر از رائرین اربعین حسینی هستیم.

سیدحسن حسینی روز دوشنبه در جلسه کمیته مشارکت های مردمی اسکان و تغذیه ستاد اربعین در خوی اظهار کرد: با توجه به سابقه دیرین ارادت مردم خوی به اهل‌بیت علیه السلام تعداد مواکب این شهرستان از۲ موکب به ۶ موکب افزایش یافته است.

وی ادامه داد: خدمات مواکب از پنجم شهریور تا هجدهم شهریور سال جاری بعد از اربعین از گذرگاه تمرچین به سامرا آغاز می شود.

وی با بیان اینکه ۸۵ درخواست برای برپایی موکب ثبت شده که تاکنون مجوز ۲۵ موکب صادر شده و مجوز ۳۲ موکب دیگر نیز در دست اقدام است،گفت: تا روز اربعین ۵۷ موکب برای زوار حسینی داخلی و خارجی خدمات کامل ارائه خواهند کرد.

حسینی با بیان اینکه شعار امسال این حرکت عظیم اربعین حسینی "حَیاتنا الحُسین" است، تصریح کرد: به همین منظور با هدف آماده سازی بیشتر مواکب، همایش بزرگ فعالان عرصه اربعین و مواکب استان های آذربایجان شرقی و غربی ،اردبیل،گیلان وزنجان در سیزدهم مردادماه جاری به میزبانی ارومیه با حضور وزیر کشور و مداحان برجسته و سخنرانی حاج آقا انصاری برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد عتبات عالیات آذربایجان غربی همچنین از کمک ۵۰۰ میلیون ریالی برای زلزله خوی خبر داد و گفت: برای ۱۰ خانوار هر کدام ۲۰ میلیون ریال کمک مالی شد.

کاظمی، فرماندار خوی نیز در این جلسه بر همکاری هر چه بیشتر جهت برگزاری باشکوه اربعین حسینی تاکید کرد و گفت: مردم خوی از عاشقان اهل بیت علیه السلام هستند و خودشان عاشقانه و خودجوش در مراسم باشکوه اربعین حسینی حضور فعالانه دارند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/09 03:00 ب.ظ | دفعات بازدید: 3020 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot