ARAZKHABAR.IR

احیای دریاچه ارومیه باید جزو اولویت‌های هر دولتی باشد


احیای دریاچه ارومیه باید جزو اولویت‌های هر دولتی باشد آراز خبر- وزیر نیرو گفت: دریاچه ارومیه بهترین منبع حیات در شمال غرب کشور بوده و احیای آن جزء اولویت‌های هر دولتی است.

علی اکبر محرابیان  روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از از فاز دوم طرح آبرسانی به دریاچه ارومیه از طریق کانال بادین آباد گفت: با بهره گیری از مدیریت آب، بخشی از اهداف احیای دریاچه ارومیه را محقق کردیم و از این به بعد سالانه شاهد افزایش تراز دریاچه ارومیه خواهیم بود. 

وی اظهار کرد: خشک شدن دریاچه ارومیه حیات استان های همجوار و بخش قابل توجهی از کشور را با تهدید جدی رو برو می کند، لذا مدیریت منابع آب منطقه برای احیای دریاچه ارومیه به اولویت دولت سیزدهم تبدیل شد.

وی خاطرنشان کرد: احیای دریاچه ارومیه نه تنها به حفظ محیط زیست و اکوسیستم منطقه کمک می‌کند، بلکه به بهبود کیفیت زندگی مردم و توسعه پایدار منطقه نیز منجر خواهد شد، لذا این هدف مشترک نیازمند حمایت و همکاری همه‌ جانبه از سوی تمام اقشار جامعه و نهادهای مربوطه است.

وزیر نیرو یادآور شد: در ماه های اخیر میزان رهاسازی آب از سدها که به سمت دریاچه ارومیه انجام شد بی سابقه بوده است‌.

وی افزود: با کار جهادی و اعتقاد و باور داخلی، دولت سیزدهم توانست در حوزه تنش آبی ۱۶ استان کار کند و قطعی برق را به کمترین میزان برساند.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/04/14 01:01 ب.ظ | دفعات بازدید: 1617 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot