ARAZKHABAR.IR

ارومیه در ردیف هشت شهر آلوده کشور


ارومیه در ردیف هشت شهر آلوده کشور  سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه با بیان این که شهر ارومیه در ردیف هشت شهر آلوده کشور از نظر آلودگی هوا قرار دارد، گفت: جهت کاهش آلودگی هوا نیاز به توزیع سوخت یورو 4 در جایگاه های سوخت ضروری است.

به گزارش آرازخبر، حسین پناهی با اشاره به بهره مندی از اعتبارات کشوری در خصوص تجهیز و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی،  اظهار داشت:  تاکنون نتوانسته ایم آن گونه که هست از تکلیف قانونی  جهت توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنیم.

وی بیان کرد:  بر اساس ماده 9 و 10 قانون هوای پاک و عمل به تکلیف قانونی در قوانین مصوب با توجه به فرسوده بودن وسایل نقلیه عمومی و افزیش سهم سفرهای دورن شهری و حمل و نقل شهری توسعه ناوگان ضروری است که این توسعه باعث کاهش ترافیک شهری، عدم رغبت مردم به استفاده از وسایل نقیله شخصی و کاهش آلودگی هوای شهر می شود.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر ارومیه با بیان این که شهر ارومیه در ردیف هشت شهر آلوده کشور از نظر آلودگی هوا قرار دارد،  بیان کرد:  جهت کاهش آلودگی هوا نیاز به توزیع سوخت یورو 4 در جایگاه های سوخت ضروری است.

وی ادامه داد:  در اجرای ماده 22 قانون هوای پاک تامین آب مورد نیاز شهری در زمینه کاشت و توسعه فضای سبز، درخت کاری و جنگل کاری توسط سازمان آب در کاهش آلودگی هوا و کاهش اثرات ریزگردها تاثیر مطلوبی دارد .

سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه بیان کرد:  در اجرای تبصره 2 ماده 27 قانون هوای پاک تخصیص اعتبارات دولتی  برای اجرای  کمربند سبز پیرامون شهر که به عنوان فیلتر طبیعی باعث جذب ریزگردها و کاهش آلودگی  و توسعه بی رویه شهر می شود.

پناهی خاطرنشان کرد:  کمک در ساخت و راه اندازی پایانه های مسافربری و ساماندهی  مشاغل مزاحم و انتقال این مراکز به خارج ازشهر در کاهش  آلودگی هوا تاثیر بسزایی دارد .

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه افزود:  همچنین توسعه و افزایش جایگاه سوخت سی ان جی و مراکز معاینه فنی خوردهای سبک و سنگین را در کاهش آلودگی هوا نباید فراموش کرد.

خبر از مهناز رنجه بازوتاریخ: 1398/09/26 12:41 ب.ظ | دفعات بازدید: 3763 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot