ARAZKHABAR.IR

اسلام پرچمدار حفظ حقوق زن در دنیای امروز است


اسلام پرچمدار حفظ حقوق زن در دنیای امروز است آراز خبر-- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: دین مبین اسلام پرچمدار حفظ حقوق واقعی بانوان در دنیای امروز است.

 حجت الاسلام سیدمهدی قریشی سه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان غربی با تبریک سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)، روز مادر و هفته بزرگداشت مقام زن افزود: زنان در دنیای غرب مورد ظلم و ستم واقع شده‌اند ولی غربی‌ها با استفاده از ابزارهای رسانه‌ای خود را داعیه دار دفاع از بانوان می‌دانند که باید در مقابل این هجمه آنان ایستاد.

وی اضافه کرد: باید توجه داشته باشیم که غربی‌ها به علت ظلم به شخصیت زن، باید جوابگوی تضییع حقوق بانوان باشند که این امر با تبلیغات گسترده آنان، برعکس اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص تبیین مواضع دین مبین اسلام درخصوص حفظ حقوق زن در جامعه و نگاه ویژه به بانوان اظهار کرد: نباید در مقابل عملکرد غرب در حوزه بانوان، تدافعی باشیم بلکه باید مطالبه گرانه عمل کنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تاکید کرد: آن طوری که در دین مبین اسلام و آموزه‌های آن، به زن و مقام مادر احترام و ارزش گذاشته شده است، در هیچ مکتب و دینی این امر صورت نگرفته و با توجه به این امر ما باید طلایه دار حفظ حقوق زن در دنیا باشیم.

حجت الاسلام قریشی، تبلیغات رسانه‌ای گسترده و استفاده از همه ظرفیت‌ها به ویژه درشبکه های اجتماعی توسط نظام سلطه غرب را عاملی برای وارونه جلوه دادن همه حقایق دانست و ادامه داد: در موضوع جنگ غزه نیز نظیر دیگر موارد، غربی‌ها با تبلیغات، تقصیر جنگ را به گردن رزمندگان و جبهه مقاومت می‌اندازند در حالی که تجاوز از سوی رژیم صهیونیستی بوده و دهه هاست این رژیم حقوق مردم فلسطین و غزه را پایمال می‌کند.

وی تاکید کرد: باید در این خصوص روشنگری شده و از همه ظرفیت‌ها برای این امر بهره برداری شود.

به گزارش در این جلسه در خصوص فرهنگ ترافیک در ارومیه و الزامات ارتقای آن بحث و تبادل نظر شد.

فردا، چهارشنبه ۱۳ دی ماه مصادف با ۲۰ جمادی الثانی سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) بوده که در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام روز مادر و آغاز هفته بزرگداشت مقام زن نامگذاری شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/12 02:07 ب.ظ | دفعات بازدید: 3813 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot