ARAZKHABAR.IR

اشتغال بخش مشاغل خانگی آذربایجان‌غربی به بیش از ۲۵۰۰ نفر رسید


اشتغال بخش مشاغل خانگی آذربایجان‌غربی به بیش از ۲۵۰۰ نفر رسید آراز خبر- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: طی یک سال گذشته، ۲ هزار و ۵۰۹ نفر از محل اعطای تسهیلات بانکی بخش مشاغل خانگی در این استان صاحب شغل شدند.

آراز خبر- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: طی یک سال گذشته، ۲ هزار و ۵۰۹ نفر از محل اعطای تسهیلات بانکی بخش مشاغل خانگی در این استان صاحب شغل شدند.

علی دهقانی  افزود: در راستای توسعه این مشاغل در آذربایجان غربی نزدیک به ۸۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به صاحبان یک هزار و ۲۵۸ طرح در استان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: از این میزان، ۵۰۶ میلیارد ریال در اختیار متقاضیان مستقل قرار گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی ادامه داد: با تحقق این امر، تاکنون ۹۹ درصد اعتبارات اختصاص یافته به استان در بخش مشاغل خانگی مربوط به اعتبارات سال ۱۴۰۱ جذب شده و در اختیار متقاضیان قرار داده شده است.

دهقانی با اشاره به اینکه صحت سنجی در خصوص مشاغل خانگی، یکی از مهمترین برنامه‌های این نهاد است، گفت: در این مدت، ۲ هزار و ۲۲۹ طرح در این حوزه مورد بررسی پیش از اجرای طرح یا پس از اجرای طرح قرار گرفت.

وی اظهار کرد: قالی بافی، دوخت لباس به ویژه لباس‌های محلی، تولید گیاهان دارویی و رودوزی از جمله مهمترین و بیشترین تقاضاهای استان در حوزه مشاغل خانگی به شمار می‌روند.

دهقانی یادآور شد: در سال گذشته مجوز آغاز فعالیت چهار هزار و ۳۱۲ شغل خانگی در آذربایجان غربی صادر شده که نشان دهنده وضعیت بسیار مناسب این بخش بویژه با محوریت فعالیت‌های بانوان است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/04/17 09:06 ق.ظ | دفعات بازدید: 2971 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot