ARAZKHABAR.IR

افتتاح بیمارستان میلاد اروميه به بخش سلامت کمک بزرگی خواهد کرد


افتتاح بیمارستان میلاد اروميه به بخش سلامت کمک بزرگی خواهد کرد معاون اول رئیس‌جمهور گفت: بیمارستان میلاد اروميه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با حجم سرمایه‌گذاری بالا افتتاح شده و به بخش سلامت کمک بزرگی خواهد کرد.

به گزارش آرازخبر، اسحاق جهانگیری شب گذشته در مراسم افتتاح بیمارستان تخصصی و بین‌المللی میلاد ارومیه ضمن تبريك هفته وحدت اظهار کرد: آذربایجان‌غربی نماد وحدت و همزیستی است و از سوی دیگر این استان یک الگو و نمونه در بحث سلامت به شمار می‌رود.

وي خاطرنشان كرد: در مقطع فعلی، آمریکا تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای علیه ایران اسلامی اعمال کرده و به خیال خام خود می‌تواند با این تحریم‌ها، اقتصاد کشور را دچار مشکل شوند اما با همت و یکپارچگی مردم و تحمل و تلاش ملت ایران نتوانستند کاری از پیش ببرند.

جهانگیری ادامه داد: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با تمامی محدودیت‌ها توانسته از تمامی گردنه‌های سخت عبور کند و‌ آذربایجان‌غربی نیز یک استان مرزی بوده‌ و کانون تعاملات مرزی است و امید است تلاش‌ها برای شکوفایی کشور ادامه یابد تا مشکلات حل شود.

وي با بيان اينكه یکی از امتیازات آذربایجان‌غربی، برخورداری از نیروهای متخصص تحصیل کرده است که استان را نسبت به سایر استان‌ها متمایز کرده و از سوی دیگر دارای پزشکان متخصص سلامت است، متذكر شد: بخش سلامت برای دولت بسیار حائز اهمیت است و کشوری که به دنبال عدالت باشد از بخش سلامت حمایت کرده و باید امکانات، تجهیزات و نیروی متخصص پزشکی در کشور فراهم شود تا مردم در این زمینه هیچ نگرانی نداشته باشند.

معاون اول رئیس‌جمهور ابراز داشت: بودجه دولت محدود بوده و نمی‌تواند شغل کافی ایجاد کند و اگر تنها بتواند از عهده پرداخت حقوق کارمندان خود برآید کار مهمی انجام داده است بنابراین از دولت انتظار معجزه نباید داشت و باید فضا و زمینه برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فراهم شود.

* تعداد تخت هاي بیمارستانی در آذربايجان غربي هم‌اکنون به 5 هزار تخت رسیده است

وزیر بهداشت و درمان در ارومیه، سعید نمکی نيز در اين مراسم ابراز داشت: خوشبختانه در سالیان پس از انقلاب اسلامی، دستاوردهای عظیمی در نظام سلامت اتفاق افتاده و در آذربایجان‌غربی نیز که استانی نمونه در سلامت است، داشتن مردم فهمیم عامل اصلی توسعه‌یافتگی آن بوده است.

وي با بيان اينكه میزان تخت‌های بیمارستانی پیش از سال ۹۲ در سطح این استان یک در هزار نفر بوده که امروز با تلاش و همت مسوولان آذربایجان‌غربی و کمک بخش خصوصی دستاوردهای بزرگی اتفاق افتاده است، افزود: پیش از دولت روحانی 2 هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی در استان وجود داشت که هم‌اکنون به 5 هزار تخت رسیده است.

وزیر بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون دولت در تلاش است که پرداخت از جیب مردم را کاهش داده و ‌ضمن توسعه زیرساخت‌ها، پیشگیری را بر درمان تقدم بداند‌.

وی با تاکید بر پوشش بیمه اجباری و همگانی اعلام كرد: هم‌اکنون ۹ میلیون نفر از مردم که فاقد هر گونه بیمه بودند زیر پوشش بیمه اجباری رفتند.

وزیر بهداشت و درمان تصريح كرد: ارومیه با توجه به همسایگی با ترکیه می‌تواند در بحث توریست درمانی گام های اساسی بردارد.تاریخ: 1398/08/23 08:15 ق.ظ | دفعات بازدید: 7548 | چاپ