ARAZKHABAR.IR

افزایش 50درصدی تصادفات درون شهری آذربایجان غربی در سال جاری


افزایش 50درصدی تصادفات درون شهری آذربایجان غربی در سال جاری آراز خبر- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان غربی ازافزایش 50درصدی تصادفات درون شهری آذربایجان غربی در سال جاری خبر داد.

سرهنگ حجت مشتاق ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات فرمانده انتظامی استان برگزار شد، افزود:در سال جاری در اثر تصادفات درون شهری استان ۹۰نفر جان خود را از دست داده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل خود  ۵۰‌درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: تعداد مجروحین در تصادفات درون شهری استان در ۷‌ماهه ۵۲۳۶ نفر و ۱۲ هزار و ۲۸ فقره نیز تصادف خسارتی در استان اتفاق افتاد که در مجموع ۹درصد کاهش داشتیم.

سرهنگ مشتاق با اشاره به اینکه ۷۲‌درصد از فوتی ها در تصادفات مرد هستند، اظهار کرد: عدم توجه به جلو با ۳۴‌درصد بیشترین دلیل تصادفات بوده همچنین سن بین ۲۰‌تا۴۰‌ سال با ۷۶‌درصد بیشترین سن رانندگان دخیل در تصادفات درون شهری استان است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان‌غربی خاطر نشان کرد: ۵۴‌درصد از فوتی های درون شهری استان را عابرین پیاده تشکیل می دهند.

سرهنگ مشتاق ادامه داد: در ۷ماهه امسال ۵۴درصد برخورد با تخلفات رانندگی، ۴۲درصد ضبط گواهینامه رانندگان متخلف رشد یافته است.

وی یاد آور شد: در سال جاری ۱۶هزار و ۵۸۴ دستگاه موتور سیکلت توسط پلیس راهور توقیف شده که ۳۸درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی شهروندان که در ۲مرحله اجرا شد، خاطر نشان کرد: در مرحله اول این طرح در مجموع ۴۰۱۴دستگاه خودروی فاقد پلاک، خودروهای پرخطر توقیف و در مرحله دوم نیز ۴۵۲۶خودرو توقیف شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/29 11:12 ق.ظ | دفعات بازدید: 2702 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot