ARAZKHABAR.IR

افزایش 9 درصدی مصرف بنزین در آذربایجان‌غربی


افزایش 9 درصدی مصرف بنزین در آذربایجان‌غربی آراز خبر-مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه گفت: 50 میلیون لیتر بنزین در شمال آذربایجان‌غربی در ایام نوروز توزیع و مصرف شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی ۹ درصدی را نشان می‌دهد.

احمد مجرد، با اشاره به مصرف بنزین در نوروز ۱۴۰۳، اظهار کرد: ۵۰ میلیون لیتر بنزین در استان آذربایجان‌غربی در ایام نوروز (از ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۳ فروردین) توزیع و مصرف شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی ۹ درصدی را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: در نوروز سال ۱۴۰۲ نیز ۴۴ میلیون لیتر بنزین در شمال استان آذربایجان‌غربی توزیع و مصرف شده بود.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه با اشاره با آمار ۱۲ماهه سال گذشته بیان کرد: مصرف بنزین توسط هم‌استانی‌ها ۲۰ درصد نسبت به مشابه سال گذشته آن افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه ۱۲۷ جایگاه سوخت بنزین در شمال استان در حال ارائه خدمات به شهروندان هستند، گفت: ۷۸ باب جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی، CNG و فروشندگی محور روستایی در سطح مرکز و شهرهای شمال آذربایجان‌غربی آماده ارائه خدمات و سوخت‌رسانی هستند و مصرف CNG در نوروز امسال تنها دو درصد افزایش داشته است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: هیچ‌گونه کمبودی در عرضه بنزین در جایگاه‌های سوخت استان وجود ندارد و به‌اندازه کافی اکیپ‌ها در جایگاه‌ها مشغول فعالیت بوده و به‌صورت شبانه‌روزی در خدمت هم‌وطنان هستند.

وی به محدودیت سوخت‌گیری از طریق کارت سوخت آزاد جایگاه‌داران اشاره کرد و ادامه داد: شهروندان در هر هشت ساعت تنها تا سقف ۳۰ لیتر امکان برداشت برای هر خودرو از کارت سوخت جایگاه‌داران دارند و به نظر می‌رسد در این زمینه مشترکان باید بیشتر از کارت سوخت شخصی خود استفاده کنند.

مجرد با بیان اینکه در سال جدید سوخت‌گیری فقط از طریق کارت سوخت خودرو انجام می‌شود، بیان کرد: در قانون بودجه ۱۴۰۳ قانون‌گذار، وزارت نفت را مکلف کرده است که ۹۵ درصد عملیات سوخت‌گیری‌ها باید از طریق کارت‌های سوخت شخصی افراد صورت بگیرد و ما مکلف به اجرای این قانون هستیم.

وی بیان کرد: ارائه خدمات به افراد فاقد کارت سوخت در جایگاه‌های عرضه بنزین تنها زمانی صورت می‌گیرد که مشترک، کارت سوخت خود را گم و درخواست المثنی کرده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/01/18 11:21 ق.ظ | دفعات بازدید: 2799 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot