ARAZKHABAR.IR

اقتصاد کشور متکی به علم و دانش بنیان شود


اقتصاد کشور متکی به علم و دانش بنیان شود آراز خبر- امام جمعه موقت ارومیه گفت: توسعه همه جانبه کشور جز از مسیر تولید علم امکان پذیر نیست.

حجت الاسلام محمد حیدری زاد امروز ۵ فروردین در خطبه های نماز جمعه ارومیه که در مصلی امام خمینی برگزار شد، افزود: اصل قدرت و فرمان روایی در علم است بنابراین توسعه همه جانبه کشور جز از مسیر تولید علم امکان پذیر نیست. 

وی با اشاره به پیام نوروزی و بیانات رهبر انقلاب در سال جدید تصریح کرد: محققان ، نویسندگان و عالمان باید این سخنان را بدرستی تببین کنند.

حجت الاسلام حیدری زاد با اشاره به اینکه سخنان نوروزی رهبر انقلاب همان راهبرد عظیم انقلاب در جهت رسیدن به تمدن اسلامی است، خاطر نشان کرد: باید تلاش فراوان شود تا فاصله بین خط مقدم علم جهانی با علم موجود در کشور کوتاه شود و دانشمندان ایرانی باید مرزهای جهانی را رد کنند و به عنوان یک مرجع علمی شناخته شوند.

امام جمعه موقت ارومیه با تاکید به اینکه علم برای کشور یک سرمایه بی پایان است، اظهار کرد:  تصور اینکه با خام فروشی و فروش نفت می توان تولید ثروت کرد یک فریب است.

وی با ابراز تاسف از اینکه در بحث اقتصادی چرا به دانش و علم توجه نمی شود، خاطر نشان کرد: رهبر انقلاب از اول تاکید کردند که اقتصاد باید دانش بنیان شود و متکی به علم باشد اما متاسفانه عده ای به این بیانات توجه نکردند.

امام جمعه موقت ارومیه افزود: اگر اقتصاد متکی به دانش بنیان شود وابستگی کمتر، توسعه اقتصادی رشد و تحریم ها بی اثر می شود.

وی ادامه داد: هئیت دولت، سازمان ها و مسئولان باید با توجه به اقتصاد متکی به دانش بنیان و علم و با مدیریت جهادی از حقوق ملت دفاع کنند.

حجت الاسلام حیدری زاد با اشاره به پیشرفت و توان نظامی و دفاعی کشور با اتکا به علم یادآور شد: در حال حاضر در عرصه نظامی، ایران اسلامی به مرحله بازدارندگی نامتقارن رسیده  و به قدرت اول دنیا تبدیل شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/01/05 02:38 ب.ظ | دفعات بازدید: 818 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot