ARAZKHABAR.IR

امروزه مسئله فلسطین به عامل وحدت بین ملت‌های آزادی خواه تبدیل شده است


امروزه مسئله فلسطین به عامل وحدت بین ملت‌های آزادی خواه تبدیل شده است آراز خبر-رئیس جمعیت دفاع از ملت فلسطین با اشاره به اینکه یکی از اهداف ما حضور زنان در عرصه قدرت است، تصریح کرد: امروزه مسئله فلسطین به عامل وحدت نه تنها مسلمانان بلکه تمام ملت های آزادی خواه تبدیل شده است.

زهرا مصطفوی ۲۰ تیرماه در همایش «فرهنگ ظلم ستیزی اباعبدالله الحسین، نیاز جهان اسلام در دفاع از غزه» که در سالن جلسات خانه جوان ارومیه برگزار شد، افزود: جمعیت دفاع از ملت فلسطین در سال ۷۹ تشکیل شد و هدفش دفاع از ملت فلسطین و رساندن صدای مظلومیت این مردم به گوش جهانیان است. 

در ادامه مهدی شکیبایی، قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین نیز با اشاره به اینکه در حال حاضر در ۹ استان دفتر جمعیت، فعال است، اظهار کرد: با توجه به وجود مذاهب مختلف در آذربایجان غربی در سال ۹۷ اولین شعبه جمعیت در این استان تاسیس شد.

وی با اشاره به اینکه در طول تاریخ قیام‌های مختلفی صورت گرفته اما هیچ کدام همچون قیام کربلا، ماندگار و تاثیرگذار نبوده است، خاطرنشان کرد: ملت فلسطین ۷ دهه است که مقابل ظلم مقاومت می کنند و چند ماهی است که در مقابل شدیدترین بمباران ها با دست خالی ایستاده‌اند و این همان تاثیر قیام کربلا و امام حسین(ع) است که از آن الهام گرفته اند.

شکیبایی یادآور شد: روزی دنیا، ایران را متهم به حمایت از غزه می کردند اما اکنون ملت ها بیدار شده اند و همه دنیا از شرق و غرب به حمایت از ملت فلسطین به‌پا خاسته اند.

وی ادامه داد: انقلابی که امروز در فلسطین شکل گرفته الهام گرفته از انقلاب اسلامی است که مفاهیم آن همان مفاهیم عاشورا است.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/04/20 04:18 ب.ظ | دفعات بازدید: 1451 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot