ARAZKHABAR.IR

امنیت امروز آذربایجان‌غربی حاصل اقدامات میدانی انتظامی و امنیتی و پشتیبانی قاطع قضایی است


امنیت امروز آذربایجان‌غربی حاصل اقدامات میدانی انتظامی و امنیتی و پشتیبانی قاطع قضایی است آراز خبر-رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی‌ گفت: امنیتی که امروز در استان شاهد آن هستیم حاصل اقدامات میدانی نیروهای انتظامی و امنیتی و پشتیبانی های قاطع قضایی است.

آراز خبر-رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی‌ گفت: امنیتی که امروز در استان شاهد آن هستیم حاصل اقدامات میدانی نیروهای انتظامی و امنیتی و پشتیبانی های قاطع قضایی است.

ناصر عتباتی شنبه‌شب در چهارمین جلسه شورای قضایی آذربایجان غربی به صورت مشترک با فرماندهان انتظامی و مرزبانی استان، با تبریک اعیاد قربان و غدیر، دهه ولایت و امامت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای راه عدالت به ویژه شهید دکتر بهشتی و یاران باوفایش افزود: اهمیت هماهنگی، هم پوشانی و این همدلی و انسجام و برادری لذت کار را بسیار می‌کند و این جلسات برای ارتقای این همدلی ها است.

وی ادامه داد: امنیت مهمترین مقوله هر جامعه بوده و مردم در مقوله امنیت چشمشان به دو مجموعه قضایی و انتظامی است از این رو خداوند را شاکریم که در چنین نظام مقدسی در تولید، حفظ و ارتقای امنیت در این استان خاص و ویژه با حداقل امکانات خدمت و تلاش می کنیم و آذربایجان غربی در سایه این تلاش‌ها یکی از استان‌های امن کشور است.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی‌ تاکید کرد: مردم باید دغدغه امنیت نداشته باشند و در تمامی حوزه‌ها امنیت را حس کنند و این امر حاصل این جلسات و هم اندیشی هاست.

عتباتی با اشاره به توفیقاتی که در حوزه امنیت استان به‌دست آمده این امر را حاصل اقدامات میدانی نیروهای انتظامی و امنیتی با پشتیبانی های قاطع قضایی دانست و با اشاره به تعیین معاونین قضایی ناظر بر حوزه‌های قضایی اظهار کرد: این معاونین پل ارتباطی بین حوزه‌های قضایی و مجموعه مدیریتی دادگستری استان است و هر موضوعی که نیاز به جلسه هماهنگی و پیگیری است از این طریق مجموعه مدیریتی دادگستری استان را در جریان آنها قرار داده و حتماً از این ظرفیت در جهت پیشبرد اهداف بهره برد.

وی بر لزوم گزارش ترک فعل ها و سهل انگاری برخی از مدیران به دستگاه قضایی و سازمان بازرسی هم پرداخت و گفت: موضوعاتی که مردم را رنج می دهند و در علت آنها ترک فعل مدیران و سهل انگاری آنها محرز است می بایست هم به مجموعه بازرسی استان و هم به دستگاه قضایی گزارش گردند و این مطالبه جدی مجموعه مدیریتی استان است.

تقویت اکیپ های ویژه جلب محکومان متواری و زندانیان غایب از مرخصی که خود این امر پیشگیری کیفری می باشد، تقویت پاسگاه های مرزبانی، آموزش الزامات مباحث حقوقی برای نیروهای انتظامی و موضوعاتی از این قبیل از دیگر مسائلی بود که عتباتی در این جلسه به آنها پرداخت.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/04/11 07:26 ق.ظ | دفعات بازدید: 3035 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot