ARAZKHABAR.IR

 امکان تردد ۵۰۰ هزار زائر اربعین در مرز تمرچین فراهم شده است


 امکان تردد ۵۰۰ هزار زائر اربعین در مرز تمرچین فراهم شده است آراز خبر- وزیر کشور گفت: امکانات و تجهیزات لازم برای تردد ۵۰۰ هزار زائر اربعین از طریق مرز تمرچین شهرستان پیرانشهر فراهم شده است.

آراز خبر- وزیر کشور گفت: امکانات و تجهیزات لازم برای تردد ۵۰۰ هزار زائر اربعین از طریق مرز تمرچین شهرستان پیرانشهر فراهم شده است.

 احمد وحیدی روز جمعه در مرز تمرچین پیرانشهر در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: نشست استان‌های همجوار آذربایجان‌غربی در ارومیه برای ساماندهی عبور زائران از مرز تمرچین برگزار شد و با توجه به گرمای زیاد سایر مرزها و هماهنگی با طرف عراقی، تمرچین فعال‌تر خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به گرمای زیاد در مرزهای دیگر و مساله بُعد مسافت امیدواریم زائران بیشتری از مرز تمرچین عبور کنند و ما هم بتوانیم زمینه ساز سفر بهتری برای آنان باشیم.

وزیر کشور گفت: سال گذشته مردم این منطقه هم اهل تسنن و هم اهل تشیع استقبال بسیار خوبی از زائران اربعین انجام دادند.

وی افزود: با توجه با اوج علاقه مردم این منطقه برای استقبال از زائران اربعین، مساله تردد زوار موجب وحدت و همبستگی بیشتر شده است.

وحیدی اظهار کرد: آذربایجان غربی از امنیت و آرامش کافی برای تردد زائران اربعین برخوردار است.

وزیر کشور گفت: امسال گذرنامه های خاص اربعین برای زوار طراحی شده و در این خصوص هماهنگی لازم با طرف عراقی صورت گرفته است.

وی افزود: گذرنامه های خاص اربعین مخصوص کسانی است که فاقد گذرنامه هستند و به اربعین مشرف می شوند و در تمامی مرزهای ششگانه دارای اعتبار هستند.

وزیر کشور گفت: امسال برای تردد زائران از مرز تمرچین پیرانشهرـ زیرساخت های لازم از جمله جاده و حمل و نقل در ۲ طرف مرز مهیا شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/13 04:22 ب.ظ | دفعات بازدید: 3305 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot