ARAZKHABAR.IR

انباشت مشکلات باعث نارضایتی مردم می شود


انباشت مشکلات باعث نارضایتی مردم می شود آراز خبر- استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه اولویت دولت حل مشکلات مردم است، گفت: اگر مشکلات مردم انباشت شود باعث نارضایتی آنان می‌شود لذا مسوولان باید همفکری و هم افزایی برای حل مسایل مردم داشته باشند.

آراز خبر- استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه اولویت دولت حل مشکلات مردم است، گفت: اگر مشکلات مردم انباشت شود باعث نارضایتی آنان می‌شود لذا مسوولان باید همفکری و هم افزایی برای حل مسایل مردم داشته باشند.

محمدصادق معتمدیان روز یکشنبه در جلسه بررسی روند اجرای مصوبات سفر شهرستانی در بوکان اظهار کرد: سفرهای استانی رییس جمهور شتاب بخشی در زمینه توسعه بوده و وضعیت مردم را بهبود بخشیده است.

وی با اشاره به سیاست دولت سیزدهم در زمینه تمرکز زدایی اظهار کرد: اکنون اختیارات مسوولان برای جذب و اختصاص اعتبارات برای طرح های مختلف افزایش پیدا کرده است.

معتمدیان ادامه داد: اولویت دولت تکمیل طرح‌های نیمه تمام است و در این راستا سال گذشته یک هزار و ۵۶۰ طرح نیمه تمام در استان تکمیل و به بهره برداری رسید.

وی در بخش دیگری در خصوص تعیین تکلیف بافت فرسوده در شهرهای مختلف استان، گفت: نقشه راه سکونت‌گاه‌های غیررسمی شهرهای مختلف این استان در ستاد بازآفرینی تهیه شود.

ستاد بازآفرینی باید در تمامی شهرستان‌های استان فعال شود.

وی افزود: با فعال شدن ستاد بازآفرینی شهری مشکلات این سکونت‌گاه‌ها در زمینه های بهداشتی، آموزشی و دستگاه‌های خدمات رسان به صورت میدانی بررسی شود.

استاندار آذربایجان غربی گفت: پروژه‌های مختلف باید برای این سکونت‌گاه‌ها تعریف و اعتبارات استانی لازم برای این پروژه ها تخصیص پیدا کند.

وی تاکید کرد: دستگاه‌های مختلف باید زمینه را برای حضور و جذب سرمایه گذاران را فراهم کنند.

معتمدیان یادآور شد: استعلام دستگاه‌های مختلف باید در کمترین زمان ممکن اخذ شود و دستگاه‌های که در زمینه کوتاهی می‌کنند مورد پیگیری قرار گیرند.

نقشه راه سکونت‌گاه‌های غیررسمی شهرهای آذربایجان غربی تهیه شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: در سفر سال گذشته استاندار آذربایجان غربی به بوکان ۲۰ مصوبه به تصویب کارگروه رسید.

یاسر رهبردین افزود: از این تعداد ۱۳مصوبه اجرا شده و ۶ مصوبه در دست اجراست و یک مصوبه نیز غیرقابل اجرا بوده است.

فرماندار بوکان هم گفت: بررسی مصوبات سفر سال گذشته استاندار آذربایجان غربی به بوکان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

خشایار صنعتی افزود: امروز استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مدیران کل از تعدادی از واحدهای صنعتی و تولیدی این شهرستان بازدید کردند.

شهردار بوکان نیز گفت: هم اکنون این شهر از نظر جمعیتی یکی از پرتراکم ترین شهرهای کشور است.

ناصح محمدخانی افزود: این شهر با یک هزار و ۷۶۰ هکتار مساحت بیش از ۱۹۳ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است.

وی اضافه کرد: برای ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی، ۴۲ کیلومتر از اراضی حاشیه بوکان به این شهر الحاق شده است.

در این نشست مصوبات طرح‌های سفر استاندار آذربایجان غربی در بخش‌های راه و شهرسازی، آبرسانی، فاضلاب شهری و روستایی، ورزش و جوانان، بهداشت و درمان، بنیاد مسکن، آموزش و پرورش و جهادکشاورزی بررسی و راهکارهای مناسب آنها شد.

 محمدصادق معتمدیان روز یکشنبه در اولین برنامه سفر خود به بوکان از کارخانه سیمان کاوان، کشتارگاه صنعتی هانا مرغ، لوله و پلی اتیلن و پروفیل موکریان بوکان و داریا استیل در این شهرستان بازدید کرد.

شهرستان بوکان در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد و در واقع این شهرستان دروازه استان‌های آذربایجان‌غربی و شرقی به سمت استان‌های غرب و جنوب غربی کشور است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/08 05:07 ب.ظ | دفعات بازدید: 2915 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot