ARAZKHABAR.IR

انجام  ۱۱۱ عملیات امداد در نوروز ۱۴۰۳ توسط هلال احمر آذربایجان غربی


انجام  ۱۱۱ عملیات امداد در نوروز ۱۴۰۳ توسط هلال احمر آذربایجان غربی آراز خبر-مدیرعامل هلال احمر آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تاکنون ١١١ عملیات امدادی در ایام نوروز انجام گرفته، گفت : از این تعداد ۵۹ مورد امداد رسانی به آسیب دیدگان تصادفات رانندگی جاده‌ای بوده که در اثر بی توجهی رانندگان به علایم رانندگی و عدم دقت کافی در حین رانندگی رخ داده است.

حمید محبوبی ادامه داد: از این تعداد امدادرسانی جاده‌ای، ۲۱ مورد تصادف جاده‌ای و ۳۸ مورد نیز واژگونی یا برخورد با مانع بود که واکنش سریع هلال‌احمری‌ها توانستیم در بدترین شرایط کنار آسیب دیدگان باشیم.
او اضافه کرد: از ۲۴ اسفند سال گذشته همزمان با آغاز طرح نوروزی هلال احمر تاکنون نیز ۲ عملیات در برف و کولاک، یک عملیات در آتش سوزی و پنج عملیات در کوهستان صورت گرفته که از این طریق امدادگران هلال احمر توانسته‌اند یاری گر امداد خواهان باشند که نشان از رشد ۲ برابری این امدادرسانی‌های نسبیت مدت زمان مشابه در سال گذشته است.
مدیرعامل هلال احمر آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ۴۸۳ نفر در طول اجرای طرح نوروزی از خدمات امدادی تصادفات شهری این نهاد بهره مند شده‌اند، اظهار کرد: از این تعداد ۸۱ نفر مصدوم بودند که ۳۳ نفر از آنان به صورت سرپایی درمان یا اسکان اضطراری داده شده‌اند.
محبوبی ادامه داد: ۴۸ نفر از این مصدومان نیز پس از انجام اقدامات اولیه به مراکز درمانی انتقال داده شده‌ و ۱۱ نفر کشته شده در تصادفات نیز تحویل مراجع قانونی داده شده است.
وی با اشاره به حضور شبانه روزی جمعیت هلال احمر برای امداد رسانی نوروزی گفت: این جمعیت علاوه بر استقرار ‌در پایگاه‌های نوروزی، به صورت ۲۴ ساعته آماده باش بوده و آمادگی حضور برای امداد جاده‌ای و اتفاقات دیگر را دارد.
۲۹ پایگاه امداد و نجات زمینی و هوایی با مشارکت ۲۳۱ امدادگر و نجاتگر در استان تجهیز شده است و تمامی امدادگران در اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۳  در پایگاه‌های هلال‌ احمر به صورت آماده باش هستند


برچسب ها:

تاریخ: 1403/01/12 11:49 ق.ظ | دفعات بازدید: 2077 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot