ARAZKHABAR.IR

اهمیت انتخابات برای مردم به ویژه نسل جوان تبیین شود


اهمیت انتخابات برای مردم به ویژه نسل جوان تبیین شود آراز خبر-  نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: باید همه ما نهایت توان خود را به کار بگیریم تا اهمیت انتخابات در ایران اسلامی برای مردم به ویژه نسل جوان تبیین شود.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در خطبه های نمازجمعه این هفته ارومیه افزود: نباید اجازه دهیم که انتخابات در معنای عام و انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در این برهه تضعیف شود.

وی گفت: تضعیف انتخابات و جایگاه رفیع مجلس در ایران اسلامی خوشایند دشمنان این نظام مقدس است و همه ما باید در راستای تبیین اهمیت انتخابات تلاش مضاعف داشته باشیم.

امام جمعه ارومیه اظهار کرد: در راستای استقلال و آزادی ایران اسلامی، جوانان زیادی جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و باید توجه داشته باشیم که مشارکت نکردن و از آن مهمتر، تبلیغ این امر، ظلم به این شهیدان والامقام، نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی ملت ایران است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: مشارکت حداکثری مردم مهمترین اصل در هر انتخابات به ویژه انتخابات پیش رو در ۱۱ اسفند امسال است و در کنار آن، مشارکت کنندگان باید با آگاهی، انتخابی اصلح داشته باشند.

حجت الاسلام قریشی تاکید کرد: البته داوطلبان نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نیز باید رقابتی سالم داشته باشند.

وی گفت: در کنار این رقابت با توجه به اینکه غیبت و تهمت در آموزه های اسلامی، گناهی کبیره است، نامزدها و طرفداران آنها باید از تهمت زدن به همدیگر باید اجتناب داشته باشند.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، از این حضور باشکوه قدردانی کرد و افزود: مردم با بصیرت ایران اسلامی به ویژه آذربایجان غربی در سال جاری برخلاف توطئه دشمنان به وظیفه ملی و دینی خود عمل کردند و بازهم مشت محکمی بر دهان یاوه گویان زدند.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه نظام سلطه در دنیای امروز رو به زوال و نابودی است، ادامه داد: آمریکا به عنوان سردمدار نظام سلطه و استکبار جهانی، زمانی ابرقدرت بود اما در حال حاضر رو به افول و زوال است.

وی با تبریک سالروز میلاد امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و امام سجاد (ع) اضافه کرد: بر همه ما وظیفه است که با کتاب شریف صحیفه سجادیه که مربوط به دعاهای حضرت امام زین العابدین (ع) است، آشنا شده و از مفاهیم والای آن بهره مند شویم.

حجت الاسلام قریشی اظهار کرد: این کتاب بعد از قرآن کریم، از معتبرترین کتاب های بین مسلمانان بوده و نمونه ای از سبک زندگی اسلامی را تبیین می کند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز ۱۱ اسفند همزمان با سراسر کشور در آذربایجان‌غربی برگزار می شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/27 03:36 ب.ظ | دفعات بازدید: 2131 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot