ARAZKHABAR.IR

اگر تیم اقتصادی دولت نمی‌تواند اقتصاد را سامان دهد آن را تغییر دهید


اگر تیم اقتصادی دولت نمی‌تواند اقتصاد را سامان دهد آن را تغییر دهید نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس گفت: تقاضا می‌کنم که اگر تیم اقتصادی دولت نمی‌تواند به اقتصاد کشور ثبات و سامان دهد، آن را تغییر دهید.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر، کمال حسین پور در تذکری شفاهی در جلسه علنی مجلس بیان کرد: افزایش سرسام آور نرخ ارز و تورم سفره کوچک مردم را جمع کرده است. بازار ارز هیچ سامانی ندارد و هیچ گونه حقوقی در این بازار روشن نیست. معلوم نیست که نرخ ارز را چه کسی تعیین می‌کند؟ تشدید تورم منجر به کاهش سود واحدهای تولیدی شده که بخش‌های مولد اقتصاد هستند.
وی در ادامه اظهار کرد: یکی از دلایل کاهش سرمایه اجتماعی و بی ثباتی بازار، وضعیت بازار ارز است. چرا برای کنترل نرخ ارز اقدامی صورت نمی‌گیرد؟ ذات دشمن دشمنی کردن است، نمی‌توان همه مسائل و مشکلات کشور را به خارج از مرزها نسبت داد. یک روز وضعیت بازار ارز متلاطم می‌شود و وزیر اقتصاد نمی‌تواند آن را مدیریت کند و روز دیگر وزیر صمت علت افزایش قیمت خودرو را متاثر از نرخ ارز می‌داند و این زنجیره غلط تکرار می‌شود. در این میان سفره مردم به فراموشی سپرده شده است.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس تصریح کرد: تقاضا می‌کنم که اگر تیم اقتصادی دولت نمی‌تواند به اقتصاد کشور ثبات و سامان دهد، آن را تغییر دهید.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/10/08 05:32 ب.ظ | دفعات بازدید: 7158 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot