ARAZKHABAR.IR

ایستگاه باری راه آهن ارومیه تا دهه فجر امسال افتتاح می شود


ایستگاه باری راه آهن ارومیه تا دهه فجر امسال افتتاح می شود استاندار آذربایجان غربی از افتتاح ایستگاه باری راه اهن ارومیه تا دهه فجر امسال خبر داد.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،استاندار آذربایجان غربی در نشست هم اندیشی با دست اندرکاران حوزه گردشگری و میراث فرهنگی استان یکی از سیاست‌های اصلی استان برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری را استفاده از ظرفیت ریلی عنوان کرد و گفت: در سفر رئیس جمهوری به استان یکی از مصوبات راه اندازی بخش ریلی ایستگاهراه اهن ارومیه بود که تا دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

معتمدیان یکی از راهکار‌های تحقق چشم انداز مبادلات مرزی ۳۰ میلیارد دلاری با ترکیه را توسعه مرز‌های بین المللی استان عنوان کرد و افزود: باید میزان تردد مسافر از مرز‌های استان به ویژه مرز رازی با رفع موانع و توسعه مرزی افزایش یابد.

وی بهره مندی از ظرفیت شمس تبریزی و مولانا و تقویت ارتباط گردشگری بین خوی و قونیه، بهره گیری از ظرفیت مرز تمرچین برای زیارت سامرا و کربلا و سفر به سوریه، توسعه بخش بوم گردی و معرفی ظرفیت‌های گردشگری را از دیگر راهکار‌های جلب گردشگر و مسافر به این استان خواند.

استاندار آذربایجان غربی گفت: این استان با برخورداری از مرز مشترک با سه کشور، آب و هوای خوب، وجود ۱۰ اقلیم و هزار و ۷۰۰ اثر ملی و جهانی از زمینه‌های خوبی برا‌ی جذب گردشگر برخوردار است.

معتمدیان با تاکید بر تفویض اختیارات برای اجرای طرح‌های منطقه‌ای گردشگری به منظور حل مشکلات اضافه کرد: ما آمادگی داریم برای حل مشکلات طرح‌های مهم گردشگری از جمله تله کابین ارومیه کمک کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان نیز در این با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی استان ما در این حوزه را عدم شناساندن استان آذربایجان غربی در سطح ملی و بین المللی خواند و گفت: این استان دارای پتانسیل زیاد و جاذبه‌های گردشگری و میراث فرهنگی است و ما می خواهیم با نگاه علمی و ایجاد اتاق فکر و سیاست گذاری‌های درست موجب بهره وری بیشتر در این حوزه در استان باشیم.

صفری با بیان اینکه ما به دنبال مطالعه‌ی جدی و اصولی بافت تاریخی مان هستیم.

وی از افتتاح ۸ پروژه میراث فرهنگی تا دهه‌ی فجر امسال خبر داد و گفت: پیش بینی می شود با بهره برداری از این طرح‌ها برای ۹۸ نفر زمینه‌ی اشتغال فراهم خواهد شد.

همچنین در این جلسه نمایندگان بخش‌های مختلف این حوزه به بیان دغدغه‌ها و مشکلات و خواسته‌های خود پرداختند.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/09/28 06:14 ق.ظ | دفعات بازدید: 4490 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot