ARAZKHABAR.IR

بارش برف و باران در آذربایجان غربی تشدید می‌شود


بارش برف و باران در آذربایجان غربی تشدید می‌شود آراز خبر- رییس اداره پیش بینی اداره کل هوشناسی آذربایجان غربی گفت: بارش برف و باران از اواخر روز جمعه با وارد شدن سامانه بارشی فعالی به منطقه تشدید می شود.

مهدی صابری  افزود: براساس نقشه های پیش بینی و پیش یابی این بارشها به شکل برف و باران و همراه وزش باد و کولاک برف در جاده ها و نقاط مرتفع کوهستانی خواهد بود.

وی اظهار کرد: منطقه اثر این سامانه در تمامی مناطق استان آذربایجان غربی با تاکید برنوار غربی و جنوب غربی است.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی ادامه داد: هشدار نارنجی با احتمال سطح خسارت گسترده در این باره صادر شده است و لازم است شهروندان به محتوای این هشدارها توجه داشته باشند.

صابری اظهار کرد: لازم است تا محکم سازی بناها و سازه های نیمه کاره و بنرهای تبلیغاتی، آمادگی دستگاه های اجرایی جهت آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و مواجهه با وزش باد شدید و کولاک مورد توجه باشد.

وی افزود: خودداری از تردد و اتراق در حاشیه رودخانه ها مسیل ها و اجتناب از فعالیت های کوهنوردی، اجتناب از سفرهای غیر ضرور و احتیاط در ترددهای شهری و جاده ای و تجهیز خودروها به لوازم زمستانی نیز از موارد مهمی است که باید تدابیر مربوط با آنها به‌کار بسته شود.

چالدران سردترین شهر کشور با دمای منفی ۱۸ درجه سانتی گراد

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان چالدران با منفی ۱۸ درجه سانتی گراد سردترین شهر استان و کشور بود.

وی اظهار کرد: شهرستان ماکو نیز با منفی ۱۶ درجه سانتی گراد بعد از ورزقان و فرودگاه اردبیل در ردیف شهرهای سرد کشور در ۲۴ ساعت گذشته اخیر است.

صابری افزود: میزان بیشترین بارش نیز در منطقه انزل ارومیه با سه میلیمتر و اشنویه با ۲.۳ میلیمتر ثبت شد.

 به طور متوسط در سال ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلی‌متر بارندگی در این استان به ثبت می‌رسد، کشاورزی عمده ترین شغل ساکنان آن بوده و بارندگی‌ها تاثیر مهمی بر اشتغال این بخش دارد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/06 10:23 ق.ظ | دفعات بازدید: 2706 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot