ARAZKHABAR.IR

باند تخلف گسترده در شهرداری پیرانشهر شناسایی شد


باند تخلف گسترده در شهرداری پیرانشهر شناسایی شد آراز خبر- رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از شناسایی باند تخلف گسترده ۱۰۰ میلیارد تومانی در شهرداری پیرانشهر خبر داد.

آراز خبر- رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از شناسایی باند تخلف گسترده ۱۰۰ میلیارد تومانی در شهرداری پیرانشهر خبر داد.

ناصر عتباتی با اعلام این خبر بیان کرد: حسب گزارش نیروهای امنیتی پیرانشهر مبنی بر شناسایی باند تخلف گسترده در شهرداری پیرانشهر، موضوع در دستور کار دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان قرار گرفته و با ارجاع پرونده به شعبه بازپرسی تحقیقات در این خصوص آغاز شد.

عتباتی ادامه داد: با توجه به تحقیقات اولیه انجام شده مشخص شد که فردی در سال ۱۳۷۸ با درخواست شخصی خود نسبت به تفکیک زمین ۲ هکتاری با مصالحه با شهرداری اقدام کرده که برابر این مصالحه ۷۲ درصد از زمین خود را به شهرداری پیرانشهر واگذار کرده است.

وی افزود: پس از فوت مالک اولیه، وراث وی با اقدامات متعدد همچون طرح دعوی در محاکم نسبت به ابطال این مصالحه نامه اقدام کردند که این اقدامات منجر به نتیجه نشد و علیرغم تاکید محاکم دادگستری، بازرسی استان و استانداری بر غیر قانونی بودن مصالحه مجدد، در سال ۱۳۹۴ برابر مصوبه شورای شهر وقت پیرانشهر درخواست مصالحه مجدد وراث مورد پذیرش قرار گرفته و بدین ترتیب برابر ارزیابی اولیه، با این مصالحه بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان از حقوق بیت المال تضییع شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دادگستری استان عتباتی خاطر نشان کرد: با اقدامات قضایی تاکنون ۸ نفر در این خصوص شناسایی و جلب آنها صادر شده و بازداشت شدگان با قرار قانونی به زندان معرفی شدند و تحقیقات برای روشن شدن تمامی ابعاد این تخلف ادامه داد. 


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/16 11:57 ق.ظ | دفعات بازدید: 3030 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot