ARAZKHABAR.IR

 باید برای تقویت ایمان و امید در جامعه جهاد کنیم


 باید برای تقویت ایمان و امید در جامعه جهاد کنیم آراز خبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران به دنبال تزریق ناامیدی در جامعه هستند، گفت: برای مقابله با دشمنان تقویت ایمان و امید در جامعه لازم و ضروری است.

آراز خبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران به دنبال تزریق ناامیدی در جامعه هستند، گفت: برای مقابله با دشمنان تقویت ایمان و امید در جامعه لازم و ضروری است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه، در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه در ادامه شرح نصایح امام علی علیه السلام در نهج البلاغه به فرازهایی از خطبه ۴۲  اشاره کرد و اظهار داشت: طبق فرموده حضرت امیر، دو عامل اتباع از هوای نفس و آرزوهای دراز از مهمترین عوامل سقوط انسان هستند و بشر لازم است برای رشد و تعالی از این دو عامل دوری کند.

امام جمعه ارومیه در ادامه افزود:دوری از حق و فراموشی آخرت دو اثر مهمی است که به ترتیب از اثرات مهم و جبران ناپذیر تبعیت از نفس و طولانی بودن آروز است.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه دنیا محل گذر است و معیار و اصل  و محل قرار آخرت است، افزود: انسان نباید از آخرت غافل شود بلکه با اعمال صالح به پیشواز آخرت برود.

امام جمعه ارومیه در ادامه با اشاره به در پیش بودن روز دحوالارض تاکید کرد: بر اساس روایات این روز بسیار با برکت و مهم است و اولین رحمتی که از آسمان نازل شده است در این روز می‌باشد و شب زنده داری در شب و روزه در روز دحوالارض مجرب است.

حجت الاسلام قریشی در بخش دیگر خطبه‌های نماز جمعه به انتخاب مقام معظم رهبری از سوی مجلس خبرگان پس از رحلت امام راحل تصریح کرد:به جهت این نعمت بزرگ که دشمنان را نا امید و دوستان را امیدوار کرد از خداوند سپاسگذاریم و از خدا می‌خواهیم توفیق قدردانی از این نعمت را که همان تبعیت خالصانه است به ما عنایت کند.

وی ضمن یادآوری سخنان مهم رهبر انقلاب در مراسم رحلت امام خمینی (ره) گفت: رهبر انقلاب به عنوان دیده بان جامعه اسلامی با درک صحیح نقشه دشمن دو عامل تزریق نا امیدی و بی ایمانی را از نقشه‌های دشمن برای نابودی جامعه ایرانی اسلامی برشمردند و در مقابل تقویت امید و ایمان را عامل موفقیت و گذر از پیچ تاریخی عنوان کردند که لازم است همه به این دو نکته توجه جدی داشته باشیم و در راستای جامه عمل پوشاندن به این فرامین جهاد کنیم.

وی گفت:در ایام پس از انقلاب توان نظامی و موشکی نظام هر روز پیشرفت کرده و نمونه بارز آن رونمایی های اخیر از توانمندی های موشکی بود که باعث افتخار و غرور جامعه ایرانی شد.

قریشی تاکید کرد: با توجه به موفقیت‌های روزافزون نظامی و دفاعی کشور، ضروری است پیشرفت و توسعه در حوزه صنعت و خودروسازی نیز در دستور کار قرار گیرد.

امام جمعه ارومیه با اشاره به پرده برداری از موشک‌ فوق‌ صوت فتاح ادامه داد: این موشکی است که پدافند ها نمی توانند آن را رصد کرده و آن را از بین ببرند و باعث افتخار است که جوانان ما به این فناوری دست یافتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی گفت: این سامانه موشکی یک صنعت مهمی است که صرفا کشورهای اندکی از آن بهره‌مند هستند و راز این موفقیت تقوای الهی و اراده امت ایرانی است.

وی با اشاره به حفظ خانواده کیان ایرانی افزود: بنا بر توصیه اهل بیت هر کسی را که دوست داشته باشید، در ابراز محبت خود پیش دستی کنید چرا که این ابراز سبب استحکام خانواده می‌شود.

قریشی اضافه کرد: مسلمان و مومن باید علاقه و محبت خود را به پدر، مادر، فرزند و خانواده خود همیشه ابراز کند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/19 01:55 ب.ظ | دفعات بازدید: 2977 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot