ARAZKHABAR.IR

با پشت میز نشینی و کاغذ بازی و نامه نگاری کار پیش نمی رود


با پشت میز نشینی و کاغذ بازی و نامه نگاری کار پیش نمی رود رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی گفت: با پشت میز نشینی و کاغذ بازی و نامه نگاری کار پیش نمی رود.

به گزارش آرازخبر، علی اکبر گروسی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، حلول ایام الله فجر را تبریک و تهنیت گفت و ابراز امیدواری کرد، مراسم گرامیداشت چهل و یکمین فجر انقلاب اسلامی که مقارن با چهل امین روز شهادت شهدای مقاومت است با جلوه و شکوه بیشتری نسبت به سالهای قبل در کل استان و کشور برگزار شود.
گروسی در ادامه گفت: انقلاب اسلامی یک امانت بسیار بزرگ است که خداوند نه تنها به ایران بلکه به کل دنیا عنایت فرموده است که از برکات این نظام بهره مند شوند. برای بقاء نظام بهای سنگینی داده شده است چرا که این انقلاب ماهیت استکبار ستیزی دارد و به این علت استکبار و غرب با ابران اسلامی دشمن است.
وی افزود: انقلاب اسلامی اکنون برای دنیای اسلام امید است چون ماهیت آن ظلم ستیزی و استکبار ستیزی و مدافع مظلومان جهان است. ما باید امانتدار انقلاب باشیم و آن را به نسل های بعدی منتقل کنیم تا آیندگان بدانند که گذشتگان چه رشادتها و دلیرمردیهایی کرده اند که انقلاب اسلامی این چنین در دنیا سر افراز شده است.
این مقام قضایی ادامه داد: همه ما مسئولان و مدیران مکلف هستیم که با پاسداشت خون شهداء تکالیف خود را با صداقت و پاکدستی و اخلاص و روحیه مردمداری انجام دهیم. وظیفه ما حفظ بیت المال و مردم مداری و خدمت به مردم است.
گروسی افزود: باید خودمان در صحنه باشیم و عمل کنیم، با پشت میز نشینی و کاغذ بازی و نامه نگاری کار پیش نمی رود. هرجایی که نارسایی هست، اخلاص کم است، اگر اخلاص و تقوی داشته باشیم تمامی مشکلات را پشت سر خواهیم گذاشت.
وی در ادامه گفت: اکنون ایران اسلامی کشوری مقتدر در دنیا به شمار می رود و این میسر نشده مگر با تلاش جهادی و ایثار جوانان و نخبگان انقلابی کشور که باید قدر آنها را شناخت. این ها همه برکات انقلاب اسلامی هستند که باید قدر دانست.
گروسی با اشاره به اینکه در بحث فرهنگ رانندگی باید کار اساسی شود گفت: سالیانه تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان را در حوادث رانندگی به علت عدم رعایت نظامات دولتی یا عدم مهارت رانندگان از دست می دهیم. باید کارگروهی تشکیل شود که طرح پیشگیری از تصادفات را بررسی و اجراء نمائیم تا بتوانیم از حوادث رانندگی خطر ساز ممانعت به عمل آوریم.
وی در ادمه گفت: در زمینه تصادفات رانندگی تنها پلیس یا راهداری وظیفه ندارند، باید همه ارگانها و نهادها در کنار هم نسبت به فرهنگ سازی و کاهش تصادفات اقدام نمائیم.
رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه اولویت، حفظ جان و امنیت مردم هست ادامه داد: باید ایرادات و مشکلات دقیقاً بررسی شود و هر عاملی که مخالف قانون بوده و با جان و مال و امنیت مردم تناقض دارد مرتفع شود.
در ادامه این جلسه حاتمی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و دبیر جلسه بیان داشت که در اسرع وقت کارگروه تخصصی تصادفات را تشکیل خواهیم داد و نواقص پیرامون را بررسی و برای اتخاذ تصمیم به جلسه تقدیم خواهد شد.

خبر از مهناز رنجه بازو


برچسب ها: دادگستری

تاریخ: 1398/11/12 10:01 ب.ظ | دفعات بازدید: 780 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot