ARAZKHABAR.IR

برخورد باید با عوامل اصلی قاچاق مواد مخدر و بنیان‌های مالی سوداگران صورت گیرد


برخورد باید با عوامل اصلی قاچاق مواد مخدر و بنیان‌های مالی سوداگران صورت گیرد آراز خبر- رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: باید با عوامل اصلی و ریشه‌های قاچاق مواد مخدر بخصوص بنیان‌های مالی سوداگران مرگ برخورد قاطع صورت گرفته و به آنها ضربه وارد کرد و هزینه‌هایشان را بالا برد.
 

آراز خبر- رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: باید با عوامل اصلی و ریشه‌های قاچاق مواد مخدر بخصوص بنیان‌های مالی سوداگران مرگ برخورد قاطع صورت گرفته و به آنها ضربه وارد کرد و هزینه‌هایشان را بالا برد.

 ناصر عتباتی در سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود: اگر معتادان بزهکار که در کمپ‌های ترک اعتیاد نگهداری می‌شوند درمان شوند به میزان قابل توجهی از ارتکاب جرایم مرتبط به اعتیاد از جمله سرقت‌های خرد در جامعه کاسته خواهد شد. وی اظهار کرد: یکی دیگر از راه‌های جمع آوری بزهکاران معتاد شناسایی و از بین بردن فضاهای ارتکاب جرم است بخصوص بیغوله‌ها و خانه خرابه‌هایی که محل تجمع این افراد است باید شناسایی و برابر قانون اقدامات لازم در این خصوص با نظارت دستگاه قضایی معمول شود.

مقام ارشد قضایی استان آذربایجان غربی ادامه داد: انسجام و هماهنگی مطلوبی در استان برای مبارزه با مواد مخدر ایجاد شده و سیاست‌هایی در این خصوص اتخاذ و عملیاتی شده است.

عتباتی تاکید کرد: علاوه بر عوامل اصلی و قاچاقچیان کلان باید با خرده فروشان و قاچاقچیان خرد هم مقابله جدی شود و اجازه نداد ناامنی ذهنی برای مردم و شهروندان ایجاد کنند.

وی به مقوله اعتیاد هم اشاره کرد و گفت: کمپ‌های ترک اعتیاد بهترین مکان برای باز سازی شخصیت بزهکاران و اصلاح آنهاست و باید با تقویت کمپ‌ها و تجهیز و تکمیل آنها به درمان معتادان پرداخت و کمک کرد نزد خانواده و جامعه باز گردند.

عتباتی تقویت مسایل آموزشی و فرهنگی را هم در پیشگیری از اعتیاد و رفتن به سمت مواد مخدر موثر دانست و یادآور شد: باید از ظرفیت‌های آموزشی در این مورد نهایت بهره را برد.

در این جلسه از زحمات رییس کل دادگستری آذربایجان غربی و معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در باب مبارزه با مواد مخدر با اهدای لوح تقدیر توسط استاندار آذربایجان غربی تقدیر به عمل آمد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/30 08:43 ق.ظ | دفعات بازدید: 3195 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot