ARAZKHABAR.IR

برخورد قاطع دستگاه قضایی استان با تخریب گران منابع طبیعی


برخورد قاطع دستگاه قضایی استان با تخریب گران منابع طبیعی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: دستگاه قضایی استان با افرادی که به تخریب منابع طبیعی و ملی می پردازند و یا با زمین خواری، جنگل خواری و مرتع خواری سودهای کلانی را به جیب می زنند برخورد قاطع خواهد نمود.

به گزارش آرازخبر، علی اکبر گروسی در دیدار با مسئولین منابع طبیعی اظهارداشت: طبیعت و کلیه منابع موجود در آن متعلق به همه اقشار ملت است و وظیفه همگانی بر حفظ مراتع- جنگلها و منابع طبیعی است.
وی ادامه داد: حفاظت از منابع طبیعی کشور و استان تنها وظیفه یک نهاد یا ارگان خاص نیست بلکه همه مردم و همه دستگاهها باید در حفظ آن کوشا باشند.
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی تصریح کرد: دستگاه قضایی استان با افرادی که به تخریب منابع طبیعی و ملی می پردازند و یا با زمین خواری، جنگل خواری و مرتع خواری سودهای کلانی را به جیب می زنند برخورد قاطع خواهد نمود و اجازه نخواهد داد تا بیت المال و در واقع اموال عمومی مردم را عده ای اندک به چپاول و غارت ببرند و برخورد قاطعی با آنها خواهد نمود.
گروسی از تلاشگران عرصه منابع طبیعی خصوصاً مسئولین آن به پاس زحمت های شبانه روزی تشکر و قدرانی نمود و از ایشان خواست تا نظارتها را چندین برابرنمایند و به هیچ وجه اغماض و گذشت ننمایند، چرا که دراز دستی به بیت المال و حقوق عامه مردم قابل گذشت نیست که مسئولین بخواهند از آن بگذرند و تکلیف همه ماست که از تضییع حقوق مردم جلوگیری کنیم.
این مقام قضایی افزود: در جامه صنعتی امروز وجود درختان و گیاهان در کمربند سبز شهرها و کوههای پیرامون آن می تواند نجات بخش باشد وظیفه الهی و اخلاقی همه مردم است که در کنار دستگاههایی چون منابع طبیعی و جهادکشاورزی باشند و در چنین روزهایی به غرس درخت اقدام نمایند و قدمی در راه زیبایی و طروات و سلامت شهرها و روستاها بردارند.
در این دیدار سیدموسوی مدیر کل منابع طبیعی استان هم گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه و از همکاری مستمر و مداوم دستگاه قضایی استان در جهت مبارزه با مخربین منابع طبیعی و زمین خواران نهایت تشکر و تقدیر را به عمل آورد.تاریخ: 1398/12/17 06:57 ب.ظ | دفعات بازدید: 4149 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot