ARAZKHABAR.IR

برداشت گندم از مزارع آذربایجان‌غربی آغاز شد


برداشت گندم از مزارع آذربایجان‌غربی آغاز شد آراز خبر-  رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: برداشت گندم از سطح ۳۹۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان آغاز شد.

آراز خبر-  رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: برداشت گندم از سطح ۳۹۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان آغاز شد.

خسرو شهبازی افزود: سطح اراضی زیر کشت گندم در آذربایجان‌غربی نسبت به سال زراعی گذشته هفت درصد افزایش دارد.

وی میزان خرید سال گذشته این محصول را ۴۵۰ هزار تن در آذربایجان‌غربی اعلام کرد و ادامه داد: پیش بینی می‌شود امسال حدود ۸۲۵ هزار تن گندم از مزارع استان برداشت شود.

وی اضافه کرد: خرید این محصول به صورت تضمینی بوده و در استان توسط اداره کل غله و خدمات بازرگانی با مباشرت سازمان تعاون روستایی در ۶۵ مرکز خرید در سراسر استان انجام خواهد شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه هفت‌هزار دروگر در این ایام در مزارع استان فعال خواهند بود، اظهار کرد: ارقام آبی پیشگام، میهن، حیدری، حیران و زرینه و ارقام دیم باران، واران، صدرا، هما، هشترود و آذر ۲ ارقام غالب کشت شده گندم در استان هستند.

شهبازی گفت: همچنین علاوه بر ظرفیت موجود در استان، سالانه ۲۷۰ کمباین مهاجر از سایر استان‌ها برای برداشت گندم در مزارع استفاده می‌شود.

آذربایجان‌غربی دارای یک میلیون هکتار اراضی زراعی و باغی است که از این میزان ۳۹۴ هزار هکتار، گندم زار است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/30 11:47 ق.ظ | دفعات بازدید: 3109 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot