ARAZKHABAR.IR

برقراری مجدد تجارت ایران و ترکیه از طریق قطار


برقراری مجدد تجارت ایران و ترکیه از طریق قطار دستور برقراری مجدد تجارت کالا بین ایران و ترکیه از طریق راه آهن و مسیر قطار تبریز _ رازی _ وان و بالعکس صادر گردید.

به گزارش آرازخبر، با تلاش های شبانه روزی و بی وقفه دکتر حسین پور، دبیر کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه،حسن انتظار رییس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی ارومیه ، مهرداد سعادت رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه، نجدت تقوا رییس اتاق بازرگانی وان ترکیه و همچنین باهمت و هماهنگی رایزن های بازرگانی ترکیه در تهران و تبریز، خانم رخسار پکجان وزیر تجارت ترکیه دستور برقراری مجدد تجارت کالا بین ایران و ترکیه را از طریق راه آهن و مسیر قطار تبریز _ رازی _ وان و بالعکس صادر کرد.

خانم رخسار پکجان در توضیح جزئیات این اقدام گفت:برای مقابله با تبعات منفی ویروس کرونا بر تجارت خارجی ترکیه راه حل «تجارت بدون تماس» را یافتیم به این صورت که در مناطق مرزی با استفاده از وجود مناطق حائل کامیون ها و تریلر های دو طرف با رعایت دقیق اصول بهداشتی بارها را معاوضه خواهند کرد.
پکجان افزود: به دلیل نبود فضای حائل بین ایران و ترکیه تصمیم گرفتیم به پیشنهاد رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه و رییس اتاق بازرگانی وان از خط راه آهن تبریز _ رازی _ وان و بالعکس استفاده کنیم بدین صورت که واگن ها از وان به مرز راه آهن رازی منتقل و از آنجا توسط لکوموتیو ایرانی به تبریز حمل خواهد شد و بلعکس.
وی در ادامه اعلام کرد: در حال حاضر 80 واگن برای ارایه خدمات حمل و نقل آماده هستند که معادل بار 160 تریلر قادر به حمل می باشند و از امروز آن را به 120 واگن معادل 240 تریلر افزایش می دهیم و به تجاری که کالاهای آن ها در دوطرف منتظر حمل هستند توصیه می کنیم از این خط آهن استفاده کنند.
خاطر نشان می شود مرز های ایران و ترکیه از 23 فوریه 2020 (4 اسفند 1398) به دنبال شیوع ویروس کرونا در ایران بسته شد و تجارت بین دو کشور متوقف گردیده بود که با تدابیر جدید امروز این تجارت مجددا برقرار گردید.

خبر از مهناز رنجه بازو


برچسب ها: ترکیه ایران

تاریخ: 1399/01/09 09:49 ق.ظ | دفعات بازدید: 6530 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot