ARAZKHABAR.IR

برگزاري رزمایش دفاع بیولوژیک آذربایجان‌غربی با حضور بیش از ۹۵ هزار نفر


برگزاري رزمایش دفاع بیولوژیک آذربایجان‌غربی با حضور بیش از ۹۵ هزار نفر فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی از برگزاري رزمایش دفاع بیولوژیک آذربایجان‌غربی با حضور بیش از ۹۵ هزار نفر از بسیجیان و جهادگران استان خبر داد.

به گزارش  آرازخبر، سردار حبیب شهسواری در نشست خبری با محوریت تشریح اقدامات مقابله و رزمایش تداوم مبارزه با ویروس کرونا، اظهار داشت: رزمایش دفاع بیولوژیک شهدای مدافع سلامت در راستای انسجام‌بخشی به فعالیت‌ها و اقدامات سپاه و بسیج در خصوص مبارزه با ویروس کرونا برگزار شد.

وي خاطرنشان كرد: زمان رزمایش دفاع بیولوژیک تا ۱۵ فروردین ماه بود و نخستین اقدام در راستای برگزاری رزمایش، راه‌اندازی بیمارستان صحرایی ۲۰۰ تختخوابی شهید مهدی باکری بود که با همت قرارگاه حمزه(ع) و توسط بهداری شمالغرب سپاه در مجتمع شهید باکری تاسیس شد.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی ادامه داد: در تمام شهرستان‌ها نسبت به ساخت نقاهتگاه بیماران کرونایی اقدام شده و در حال حاضر در کلیه شهرستان‌های استان نقاهتگاه‌های سپاه آماده ارائه خدمات به مردم هستند.

وي از آماده‌سازی تیم‌های پزشکی به منظور همراهی با تیم‌های بیمارستانی نیز خبر داد و ابراز داشت: در شهرستان‌های مختلف با بهره‌گیری از نیروهای گردان‌های رزم که دوره‌های مخصوص امدادی و بهداری را گذرا‌نده‌اند نسبت به کمک و مشارکت در امورات مربوطه اقدام شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح غربالگری با کمک بسیجیان در سراسر آذربایجان‌غربی، گفت: ۷۳۵ نفر در این امر مشارکت داشتند که غیربالگری بیش از ۳ میلیون نفر را انجام داده‌اند.

سردار شهسواری با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص ضدعفونی و گندزدایی معبر شهری و روستایی، اعلام کرد: گندزدایی اماکن و معابر شهری و روستاهای دارای سکنه در یک هزار و ۷۷۵ منطقه در سطح استان انجام شده که این امر توسط بسیجیان و گروه‌های جهادی انجام پذیرفته است.

وی افزود: مقدار مواد مصرف شده ضدعفونی توسط گروه‌های جهادی در استان ۷ میلیون لیتر بود که با بکارگیری ۶ هزار و ۵۵۹ دستگاه خودروی مختلف از تراکتور روستاییان گرفته تا خودروهای مجهز و ویژه سپاه و آتش نشانی، انجام شده است.

وی اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را دیگر اقدام سپاه و بسیج در حوزه مقابله با کرونا عنوان و تصريح كرد: در این خصوص، ۱۹ محل در ارومیه و ۳۰۰ منطقه در سطح استان فاصله‌گذاری اجتماعی انجام شد و شرایط مناسب رخ داده در ۱۳ فروردین را شاهد بودیم.

سردار شهسواری يادآور شد: با هماهنگی وزارت دفاع و سناد کل سپاه ۳ هزار ماسک N 95  به کادر درمانی بیمارستان‌ها دادیم و همچنین ۲۷ هزار دستکش ویژه گروه‌های جهادی در خط مقدم ضدعفونی و گندزدایی معابر ارائه شده و ۱۰۰ هزار عدد ماسک رایگان در مناطق مختلف توزیع شده است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی ابراز داشت: تاکنون ۲۸ هزار و ۴۰۰ بسته معیشتی نیز در میان خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا و نیز اقشار محروم در مناطق مختلف استان توزیع شده و تا نیمه اول رمضان ۴۰ هزار بسته معیشتی دیگر پخش می‌شود.

وي تعداد کارگاه‌های فعال در سطح استان را ۴۰ مورد عنوان و ابراز کرد: در این کارگاه‌ها به صورت روزانه ۸ هزار دستکش و ۲۶ هزار ماسک تولید می‌شود. تمام این کارگاه‌ها زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی و با مجوز این دانشگاه فعالیت دارند و بر اساس هماهنگی‌های انجام شده قرار است تمام ماسک‌های تولیدی به منظور استریلیزه کردن تحویل معاونت غذا و دارو شده تا توسط همین سازمان در چرخه توزیع استانی وارد شود.

وی از فعالیت ۹۵ هزار نفر از نیروهای بسیجی و پایور در رزمایش دفاع بیولوژیک خبر داد و تصریح کرد: پیش‌بینی ما در خصوص نیروهای بکارگیری شده در این رزمایش ۷۰ هزار نفر بود ولی با استقبال مردمی و حضور پرشور تمام اقشار، این میزان به ۹۵ هزار نفر رسید.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی متذكر شد: رصد، شناسایی و کشف اقلام احتکار شده دیگر اقدام سپاه در حوزه مبارزه با کرونا است که تمام اقلام مکشوفه با نظارت و همکاری قوه قضاییه در اختیار مجموعه‌های مربوطه قرار می‌گیرد.


برچسب ها: سپاه رزمايش

تاریخ: 1399/01/18 01:09 ب.ظ | دفعات بازدید: 7398 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot