ARAZKHABAR.IR

برگزاری مرحله منطقه‌ای جشنواره بین المللی قصه گویی در ارومیه


برگزاری مرحله منطقه‌ای جشنواره بین المللی قصه گویی در ارومیه مرحله منطقه‌ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی با حضور قصه گویان پنج استان منطقه یک کشور در ارومیه برگزار می شود.

به گزارش آرازخبر، جواد زاهدی در آیین افتتاحیه این مراسم ضمن خوشامدگویی به قصه‌گویان، کودکان و نوجوانان، هیأت داوران و مسئولین بر نقش مهم قصه و قصه گویی از دیرباز تا کنون در زندگی بشری اشاره کرد و آن را میراث سرشار از تعالیم گذشتگان برای نسل امروزی عنوان کرد.

وی با اشاره به مصادیق بارز قصه گویی در ادبیات کهن ایران، مثنوی مولوی را نمونه‌ای از متون سرشار از مفاهیم آموزنده اخلاقی و عرفانی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: به گواهی تاریخ ملل، قصه به دلیل نقش تعلیمی و تربیتی همواره در زندگی اجتماعی بشر ساری و جاری بوده و با زندگی پیوستگی داشته است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی افزود: قصه در کانون صرفا یک فعالیت نیست بلکه بخشی از زندگی کانونی است و مربیان کانون تأثیر شگرف قصه در کودکان و نوجوانان را لمس کرده اند به طوری که قصه، قدرت تخیل را افزایش می دهد، حس کنجکاوی کودکان را تحریک می کند، تقویت کننده تفکر و یادگیری کودکان و انتقال دهنده میراث غنی فرهنگ جوامع بشری و مردمی است.

گفتنی است با آغاز مرحله منطقه‌ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی ۲۵ قصه گو به مدت دو روز در بخش مردان و زنان به قصه گویی می پردازند.

در مرحله‌ منطقه‌ای این جشنواره قصه‌گویان پنج استان‌ آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین طی روزهای ۲۵ و ۲۶ آبان ۹۸ به قصه گویی می پردازند که هر یک از این استان‌ها با پنج قصه‌گو در این جشنواره شرکت کرده‌اند.

با اعلام دبیرخانه مرکزی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی، مریم سعادت، علی خانجانی و محسن هجری داوری مرحله منطقه‌ای این جشنواره در منطقه یک کشور را بر عهده دارند.

پنج قصه‌گوی برتر  این مرحله از جشنواره جواز حضور در مرحله کشوری را که همزمان با یلدای ۹۸ در تهران برگزار می شود کسب می کنند.تاریخ: 1398/08/25 01:00 ب.ظ | دفعات بازدید: 544 | چاپ