ARAZKHABAR.IR

بعد از ازدواج می‌توان با دوستان دوران مجردی شب را صبح کرد


بعد از ازدواج می‌توان با دوستان دوران مجردی شب را صبح کرد یک روانشناس گفت: اینکه زوجین یک یا چند شب در هفته یا ماه را با دوستان خود سپری کرده و حتی برای خواب منزل نیایند؛ بستگی به توافق آنها با همسر دارد.

دکتر محمد ابراهیم تکلو ، در پاسخ به این سوال که آیا زوجین می‌توانند پس از ازدواج یک یا چند شب در هفته یا ماه را با دوستان دوران مجردی خود سپری کرده و حتی برای خوابیدن منزل نیایند؟، اظهار کرد: این موضوع بستگی به توافق افراد با همسر دارد و نمی‌توان نسخه واحدی برای تمام زوجین پیچید چراکه یک امر واحد در مورد همه افراد صدق نمی‌کند.

این روانشناس با بیان اینکه بسیار مهم است افراد هم پیش از ازدواج و هم پس از ازدواج در خلال زندگی مشترک درباره مسائلی نظیر مورد یاد شده با همسر خود به تفاهم برسند و یک جانبه تصمیم نگیرند، تصریح کرد: برای مثال بعضا ممکن است برای افراد یک سفر تحصیلی یا دانشجویی و کاری پیش آید که تنها یک بار در سال امکان دارد رخ دهد و ممکن است افراد برای یک یا چند شب منزل و در کنار همسر نباشند. حتی چنین مواردی که علت نیامدن افراد به منزل تفریحی هم نیست، باید با اطلاع همسر انجام شود.

تکلو ادامه داد: در چنین مواردی افراد باید کامل و واضح همسر خود را در جریان برنامه کاری یا تحصیلی و... قرار دهند. شاید برای برخی همسران این موضوع قابل قبول نباشد و یا باشد. در چنین مواردی با شفاف سازی و بیان تمام ابعاد و جزئیات سفر می‌توان با همسر به توافق رسید. گاهی در برخی شرایط حتی لازم است پیش از سفر درباره همسفران و اینکه با چه افرادی به سفر می‌رویم و چند روز می‌مانیم و همسفران ما چه شرایطی دارند برای همسر شفاف سازی کنیم چراکه او حق دارد این مسائل را بداند. در موارد دیگر هم که افراد برای تفریح قصد دارند یک یا چند شب را با دوستان خود سپری کنند باید با شفاف سازی و با توافق همسر این کار را انجام دهند.

به گفته وی، اینکه افراد بدون جلب توافق همسر و با خودرایی یک یا چند شب را منزل نیایند و درباره این رفتار خود به همسر شفاف سازی انجام ندهند، مغایر با زندگی زناشویی است چراکه بعد ازدواج اغلب کارها باید به صورت مشترک باشد.

این روانشناس با تاکید بر اینکه اگر شب منزل نیامدن افراد بدون توافق با همسر رخ دهد، زندگی را با تنش مواجه می‌کند، یادآور شد: رابطه زناشویی و تشکیل زندگی مشترک به این معنا نیست که پس از ازدواج محدود به زندگی متاهلی شویم بلکه باید ارتباطات خود را حفظ کنیم اما حد و اندازه این ارتباطات با دوران مجردی فرق می‌کند.

تکلو در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: ما پس از ازدواج تنها نیستیم و مسئولیت زندگی‌مان فقط با خودمان نیست. از این رو با محدودیت هایی مواجه می‌شویم که باید در زندگی زناشویی آن محدودیت‌ها را لحاظ کنیم. با این وجود این امر به این معنی نیست که پس از ازدواج کاملا از تمام ارتباطات قبل از ازدواج خود بریده شویم. زندگی باکیفیت زندگی است که تعادل نسبی در آن برقرار باشد و پس از ازدواج در حالی افراد ارتباطات پیشین خود را حفظ می‌کنند که حواسشان هست که به رابطه زناشویی آنها خللی وارد نشود.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/07/23 04:12 ب.ظ | دفعات بازدید: 2297 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot