ARAZKHABAR.IR

بهره برداری از تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه تا پایان امسال به شرط تامین اعتبار


بهره برداری از تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه تا پایان امسال به شرط تامین اعتبار استاندار آذربایجان غربی نوید داد: با تامین منابع مالی، امیدوار هستیم تا پیش از پایان سال، پروژه استراتژیک تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه به بهره برداری برسد.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،دبیر کارگروه ملی احیای دریاچه ارومیه عصر شنبه در بازدید از تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در راستای رفع مشکل بخش آبرفتی تونل انتقال آب از سد کانی سیب به سمت دریاچه ارومیه گفت: پیشرفت فیزیکی این تونل در حال حاضر ۹۶ درصد است.

محمدصادق معتمدیان اظهار کرد: پیشرفت کلی پروژه انتقال آب از سد کانی سیب به سمت دریاچه ارومیه نیز به حدود ۹۰ درصد رسیده است.

وی افزود: بعد از سفر رییس جمهور به آذربایجان غربی در اواخر اردیبهست امسال، یکی از دستور‌های ویژه‌ای دکتر رئیسی صادر کردند، اتمام پروژه‌های حوضه احیای دریاچه ارومیه بود که بعد از آن، با سفر وزیر نیرو و بازدیدی که از تونل انجام شد، دستور‌های ویژه‌ای هم از سوی وزیر نیرو برای این طرح صادر شد و تخصیص‌های بودجه‌ای خوبی هم انجام گرفت.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در سفر وزیر نیرو هم مورد بررسی قرار گرفت و دستور‌های لازم برای رفع مشکل صادر و اجرایی شد، لاینینگ حدود ۷۵۰ متر از تونل در بخش آبرفتی بود که با تلاش شبانه روزی کارشناسان و متخصصان داخلی با محوریت قرارگاه خاتم الانبیا این امر تا حدود زیادی صورت گرفته است.

معتمدیان با بیان اینکه همه ۷۵۰ متر از طرف کف بتن ریزی شده و بتن ریزی ۲۰۰ متر از سقف هم اجرایی و به اتمام رسیده است یادآور شد: با تامین منابع مالی، امیدوار هستیم تا پیش از پایان سال، این پروژه مهم و استراتژیک در منطقه به بهره برداری برسد.

دبیر کارگروه ملی احیای دریاچه ارومیه با اشاره به اینکه اعتبارات این طرح به موقع از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده شده است، تاکید کرد: اقداماتی که در راستای اجرای این طرح با دانش و تکنولوژی داخلی و تلاش قرارگاه خاتم الانبیا صورت گرفته جای قدردانی دارد و با این تلاش‌ها، این پروژه به سرعت در مسیر اتمام، افتتاح و بهره برداری قرار گرفته است.

در این بازدید که از محل دارای مشکل تونل صورت گرفت، استاندار آذربایجان غربی و دبیر کارگروه ملی احیای دریاچه ارومیه از نزدیک در جریان آخرین وضعیت این محل قرار گرفت و مدیران و مسوولان اجرایی طرح گزارش‌هایی در خصوص وضعیت تونل و اقدامات صورت گرفته ارائه کردند.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/08/29 06:29 ب.ظ | دفعات بازدید: 2648 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot