ARAZKHABAR.IR

بهره برداری از ۷۸ پروژه گردشگری آذربایجان‌غربی


بهره برداری از ۷۸ پروژه گردشگری آذربایجان‌غربی آراز خبر- - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی گفت: ۷۸ پروژه حوزه گردشگری طی استقرار دولت سیزدهم در استان به بهره برداری رسیده است.

مرتضی صفری با اشاره به عملکرد دولت سیزدهم در حوزه گردشگری استان از افتتاح و صدور پروانه بهره برداری جدید به ۱۵ شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری در استان طی ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۱ تا اردیبهشت ۱۴۰۳ خبرداد و گفت: ۹ پروانه بهره برداری اقامتگاه بوم گردی، ۳ پروانه مهمانپذیر، ۳ هتل ۲ اقامتگاه سنتی ، ۲ سفره خانه سنتی در این بازه زمانی صادر شده است.

وی، از صدور ۱۱ کارت راهنمای گردشگری در استان خبرداد و افزود: طی این مدت ۲۲ گواهینامه کیفیت خدمات گردشگری، ۶ گواهینامه جدیدی حرفه ای گردشگری سلامت نیز صادر شده است.

صفری با اشاره به تمدید پروانه بهره برداری ۷۸ شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری در استان اظهار کرد: طی استقرار دولت سیزدهم پروانه بهر برداری ۱۴۸ واحد اقامتی، بین راهی، بوم گردی، تفریحی و سفره خانه سنتی تمدید شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان به تشکیل ۲۷۲ پرونده و برخورد با فعالیت‌های غیرمجاز گردشگری در بازه زمانی ۳ ساله اشاره کرد و افزود: ۷۴ واحد گردشگری تعلیق و پلمب شده همچنین ۲۳ پروانه دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری نیز تعلیق یا لغو شدند.

صفری ادامه داد: طی بازه زمانی ۳ ساله فعالیت دولت سیزدهم، ۹۹۲ فقره نظارت از تاسیسات گردشگری و خدمات رسان خدمات سفر استان نظارت شده و ۲۷۴ مورد تذکر و اخطاریه صادر شده است.

وی با اشاره به پروژه های در حل ساخت استان در حوره گردشگری افزود: در حال حاضر ۵۲ پروژه با حجم سرمایه گذاری ۶۹۰۰ میلیارد تومان در حال ساخت است که با اتمام این پروژه ها یک هزار و ۱۱۰ اتاق و ۲۳۶۱ تخت به مجموع تخت‌های اقامتی استان اضافه می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان از صدور ۲۶۸ فقره موافقت اصولی و ایجاد اشتغال برای ۲۱۱۵ نفر طی ۳ سال استقرار دولت سیزدهم در استان خبر داد و گفت: طی بازه زمانی مذکور ۴۴ مجوز ایجاد، اصلاح و تکمیل صادر شده ،همچنین ۲۴ فقره پروانه بهره برداری با ایجاد اشتغال برای ۱۶۷ نفر صادر شده است.

صفری ادامه داد: طی بازه زمانی مذکور با پرداخت تسهیلات به ۳۹ طرح برای  ۵۷۴ نفر به شغل ایجاد شده است. 

وی با اشاره به برخی از اقدامات انجام شده طی سه سال استقرار دولت سیزدهم در حوزه گردشگری استان افزود: تهیه و نصب ۱۲۰ تابلو اطلاع رسانی سرویس بهداشتی در محورهای مواصلاتی استان، تهیه و نصب برچسب سامانه نظارت شکایات سرویس‌های بهداشتی به تعداد ۷۲۳ برچسب، ساماندهی سرویس‌های بهداشتی در مسیرهای پرردد گردشگری استان به تعداد ۲۲۵ مورد، مشارکت در برگزاری نمایشگاه و جشنواره گیلاس اشنویه و آفتابگردان خوی، نوروزگار، جام زرین حسن لویی نقده، مراسم آیینی قره کلیسا، برگزاری دوره‌های آموزشی توانمندسازی برای فعالان گردشگری به تعداد بیست و هفت دوره، حضور شانزدهم جشنواره ملی آش ایرانی زنجان مشارکت در نمایشگاه سلامت و مدیکال وان ترکیه، حضور در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری وان ترکیه، برگزاری تور آشناسازی برای فعالان گردشگری کشورهای همسایه، کتابچه فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان، ثبت رویدادهای گردشگری استان در سامانه تقویم رویدادهای گردشگری از اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری استان است.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/03/29 07:05 ق.ظ | دفعات بازدید: 1871 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot