ARAZKHABAR.IR

بیشترین پرونده تشکیل‌شده مربوط به قاچاق کالا و خدمات است


بیشترین پرونده تشکیل‌شده مربوط به قاچاق کالا و خدمات است آراز خبر- مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی بیشترین پرونده تشکیل‌شده مربوط به قاچاق کالا و خدمات است، گفت: امسال 8 هزار و 640 فقره پرونده در این استان تشکیل شده که جریمه نقدی برای این پرونده‌ها بیش از 3 هزار و 799 میلیارد ریال تعیین شده است.

به گزارش آراز خبر،حسین نجف‌زاده مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه بیشترین پرونده تشکیل‌شده مربوط به قاچاق کالا و خدمات است، گفت: میزان جرایم نقدی صادره امسال نسبت به سه ماه نخست پارسال رشد ۱۷۲ درصدی داشته و در تشکیل پرونده نیز رشد 12 درصدی دارد.

وی اضافه کرد: مرغ، کابینت‌سازی و آسانسور سه حوزه‌ای است که بیشترین شکایت‌های مردمی را داشته‌اند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت تقویت نظارت و بازرسی در حوزه‌های مختلف اظهار کرد: پارسال نیز 32 هزار و 483 پرونده تعزیراتی در آذربایجان‌غربی تشکیل شد که میزان وصولی جزای نقدی برای آنها 3 هزار و 200 میلیارد ریال بود.

نجف‌زاده با بیان اینکه نظارت بر بازار به طور مستمر انجام می‌شود، افزود: متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌های تعزیرات در استان هشت روز کاری است.

وی ادامه داد: طرح نظارتی برای 43 عنوان کالا در سال جاری ابلاغ شده که به صورت مستمر این کالا‌ها که بیشتر در حوزه اقلام اساسی و مصرفی مردم است، رصد می‌شود.

وی از تشکیل پرونده سوءاستفاده از معافیت مرزنشینان خبر داد و اضافه کرد: محکومان این پرونده‌ها در 2 مرحله اقدام به ورود کالای قاچاق به تعداد 186 هزار دستگاه لوازم خانگی کردند که جریمه و حکم نهایی این کالا‌های قاچاق 18 هزار میلیارد ریال تعیین و در حال طی مراحل اجرا است.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/04/09 10:48 ق.ظ | دفعات بازدید: 1712 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot