ARAZKHABAR.IR

بیش از یک میلیون نفر از مراکز توریستی آذربایجان غربی بازدید کردند


بیش از یک میلیون نفر از مراکز توریستی آذربایجان غربی بازدید کردند آرازخبر- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: طی چهار ماهه نخست سال جاری یک میلیون و ۸۹۵ هزار و ۱۰۶ نفر از مراکز تفریحی توریستی استان و ۴۱۵ هزار و ۳۱۷ نفر نیز از موزه‌ها و اماکن تاریخی، فرهنگی بازدید کردند.

آرازخبر- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: طی چهار ماهه نخست سال جاری یک میلیون و ۸۹۵ هزار و ۱۰۶ نفر از مراکز تفریحی توریستی استان و ۴۱۵ هزار و ۳۱۷ نفر نیز از موزه‌ها و اماکن تاریخی، فرهنگی بازدید کردند.

مرتضی صفری روز سه‌شنبه افزود: مجموع اقامت کنندگان در این استان هم طی این مدت (اول فروردین تا پایان تیرماه) ۱۵۸ هزار و ۷۲۳ نفر بوده است.

وی اظهار کرد: امسال ۷۳ هزار و ۶۸۰ مسافر ایرانی و ۱۵ هزار و ۹۶۹ مسافر خارجی در استان اقامت داشتند که این آمار در مدت مشابه سال گذشته در بین مسافران ایرانی ۵۵ هزار و ۳۳۸ نفر و مسافران خارجی نیز ۱۵ هزار و ۶۳ نفر بود.

صفری ادامه داد: همچنین ۲۷۶ واحد گردشگری و ۱۲۳ واحد اقامتی به تعداد پنج هزار و ۱۷۸ تخت و ۲۱۸۹ اتاق به گردشگران و مسافران داخلی و خارجی خدمات ارائه داده‌اند.

وی با اشاره به فعالیت ۴۰ واحد هتل (یک تا پنج ستاره) در قالب سه هزار و ۲۴۰ تخت و ۱۱ هزار و ۵۰۴ اتاق در استان گفت: ۳۳ واحد بوم‌گردی با ۴۶۲ تخت، ۴۲ واحد مهمانپذیر با ۱۲۰۵ تخت در استان آماده ارائه خدمات به مسافران هستند.

به گفته صفری، ضریب اشغال تخت واحدهای اقامتی استان در چهار ماهه اول سال جاری حدود ۳۱ درصد است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۴ درصد رشد داشته است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی استان تاکید کرد: در حال حاضر ۱۲۳ واحد دفاتر خدمات مسافری و گردشگری در استان فعال است.

وی با اشاره به فعالیت ۴۵ راهنمای گردشگری در استان یادآور شد: سه مرکز تفریحی - سرگرمی، یک مرکز تندرستی نیز در استان فعال و به ارایه خدمات می‌پردازد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی، حمایت از طرح‌ها و پروژه‌های سرمایه گذاری گردشگری با همیاری ارگان‌های متولی امر، ارایه تسهیلات به طرح و پروژه‌های سرمایه گذاری و استانداردسازی و ارتقای کیفیت خدمات تاسیسات گردشگری و اقامتی را از برنامه‌های این اداره کل در جهت افزایش ضریب اقامت و ظرفیت واحدهای اقامتی در استان برشمرد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/31 08:26 ق.ظ | دفعات بازدید: 2854 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot