ARAZKHABAR.IR

بیش از ۳۰ میلیارد ریال برای مرمت مسجد جامع ارومیه هزینه شد


بیش از ۳۰ میلیارد ریال برای مرمت مسجد جامع ارومیه هزینه شد آرازخبر- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: مسجد جامع از پروژه‌های اولویت دار است که امسال (اردیبهشت تا تیر) بیش از ۳۰ میلیارد ریال برای مرمت آن هزینه شده است.

آرازخبر- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: مسجد جامع از پروژه‌های اولویت دار است که امسال (اردیبهشت تا تیر) بیش از ۳۰ میلیارد ریال برای مرمت آن هزینه شده است.

مرتضی صفری افزود: مرمت این اثر تاریخی با مشارکت شهرداری ارومیه در دست انجام است.

وی ادامه داد: ساماندهی پیرامون مسجد، نورپردازی و نصب دوربین مدار بسته از جمله اقدامات مرمتی است که برای این اثر تاریخی انجام می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی اظهار کرد: بازار تاریخی ارومیه نیز دیگر پروژه اولویت دار است که در برنامه مرمت قرار گرفته ولی راسته آجیل فروشان برای این منظور همراهی نمی‌کنند.

صفری باغ موزه ارتش را هم جزو پروژه‌های مهم واولویت داری عنوان کرد که بناهای تاریخی موجود در آن مرمت می‌شود و گفت: مدرسه هدایت را که تحویل میراث فرهنگی و گردشگری شده از دیگر بناهای تاریخی نیازمند مرمت است.

مرمت بناهای تاریخی زلزله زده خوی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی به بناهای تاریخی آسیب دیده از زلزله خوی اشاره کرد و افزود: مسجد سید الشهدا، بازار تاریخی خوی سرای میرهاشم، پروژه شمس تبریزی، خانه کبیری و مسجد ملا حسین از جمله بناهای تاریخی خوی هستند که مرمت می‌شوند.

صفری اضافه کرد: در مرمت بازار تاریخی خوی نخستین اتفاق خوب افتاد و آن همکاری بازاریان با میراث فرهنگی در مرمت بازار بود که در جای خود قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: همچنین مرمت ساختمان شورای شهر خوی که از بناهای تاریخی فاخر است با هزینه شهرداری و نظارت میراث فرهنگی و گردشگری انجام خواهد شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/08 09:17 ق.ظ | دفعات بازدید: 3127 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot