ARAZKHABAR.IR

 بیش از ۶۹هزار نفر در آذربایجان‌غربی خون اهدا کردند


 بیش از ۶۹هزار نفر در آذربایجان‌غربی خون اهدا کردند آراز خبر- مدیرکل انتقال خون آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۹هزار و ۲۳۳نفر در استان خون اهدا کرده اند که نسبت به مدت زمان سال گذشته که ۶۴هزار و ۶۰ نفر بود ‌رشد ۸.۷۰ درصدی را نشان می دهد.

مجتبی قهرمان رضائیه  با اشاره به اینکه در سال جاری ۲۱۹۵نفر زن خون خود را اهدا کرده اند، خاطرنشان کرد: میزان اهدای خون در بین زنان با توجه به فرهنگ سازی که انجام شده نسبت به مدت زمان سال گذشته که ۱۵۰۶ نفر بود، رشد ۱۵.۶درصدی دارد.

قهرمان رضائیه تصریح کرد: همچنین در این مدت ۶۵۰۴ جوان زیر ۲۰سال خون اهدا کرده اند.

مدیرکل انتقال خون آذربایجان غربی اظهار کرد: در سال جاری ۱۲ هزار و ۷۱۰ نفر برای اولین بار خون اهدا کرده اند که نسبت به مدت زمان سال گذشته که ۱۱ هزار و ۴۸۴ نفر بود؛ رشد ۱۰.۶ درصدی دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر وضعیت ذخایر خونی استان سبز است اما باتوجه به تعطیلات نوروزی که در پیش داریم از همه هموطنان درخواست می شود بیماران نیازمند خون را فراموش نکنند.

وی با اشاره به اینکه امسال ماه مبارک رمضان با عید نوروز مصادف شده، یادآور شد: در طول عید نوروز و ماه مبارک رمضان تمام ۷ پایگاه ثابت انتقال خون استان از ۸ صبح لغایت ۱۸ برای دریافت خون‌ هم استانی ها آماده ارائه خدمات هستند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/12/21 10:06 ق.ظ | دفعات بازدید: 2184 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot