ARAZKHABAR.IR

بٌن بستی برای تفکر بسیجی وجود ندارد


بٌن بستی برای تفکر بسیجی وجود ندارد رییس کل دادگستری آذربایجان غربی با بیان اینکه پس از چهار دهه از انقلاب این تفکر ارزشمند بسیجی است که انقلاب و نظام را تضمین می‌کند، گفت: هر جایی تفکر بسیجی باشد بُن بستی وجود ندارد.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،ناصر عتباتی  در بیست و نهمین جلسه شورای معاونین با تبریک و گرامیداشت هفته بسیج و یاد و خاطره شهدای بسیجی اظهار کرد: بسیجی واقعی با هوشمندی و درایت، فتنه‌ها را می‌شناسد و با عشق به ولایت در مسیر خدمت رسانی به مردم گام بر می‌دارد.

وی افزود: در همه برهه‌ها بسیجیان مخلص جان بر کف در خط مقدم هستند و جامعه قضایی کشور هم نیازمند چنین روحیه‌ای هستند البته عملکردهای بسیج در حوزه‌های جهادی، عمرانی، درمانی و امنیتی بر همه مردم روشن و آشکار است و همه قدردان این تلاش‌ها و کوشش‌ها هستیم.

عتباتی به آغاز رسیدگی به یکی از پرونده‌های مهم با تعداد کثیری متهم در شهرستان ارومیه اشاره کرد و گفت: در راستای عمل به وظایف و تکالیف محوله قانونی محاکمه متهمان پرونده فساد شهرداری ارومیه شروع شده و با دقت و قاطعیت در حال رسیدگی و طی روند دادرسی و محاکمه است.

وی به رسیدگی سریع و دقیق و قاطع به پرونده‌های مربوط به اغتشاشات و آشوب‌های اخیر هم تاکید کرد و ادامه داد: رسیدگی‌ها در جریان است و به زودی احکام آنان صادر و به اطلاع مردم خواهد رسید.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی با یادآوری وظایف و تکالیف دستگاه قضایی خصوصا از باب نظارت بر حسن اجرای قوانین و مطالبه‌گری در حوزه حقوق عامه یادآور شد: بطور مثال در نظارت بر اجرای پل آذربایجان در ارومیه، بازدیدهایی از این پل که مدت‌ها بود معطل افتاده و اتمام آن با مشکل مواجه شده بود، انجام گرفت.

وی تاکید کرد: ورودهای جدی برای تکمیل این تقاطع در دستور کار قرار دستگاه قضایی گرفت و حسب وعده‌ای که پیمانکار و شهرداری داده بودند در زمان مقرر به بهره برداری رسید.

عتباتی در ادامه به یکی از دستورات جلسه در خصوص وضعیت دادگاه‌های خانواده اشاره و اضافه کرد: نهاد خانواده دارای اهمیت بسیار بالایی است و باید در این حوزه از ظرفیت تمامی نهادهای حمایتی از خانواده بهره گرفت و نگذاشت با طرح دعاوی و اختلافات خانواده‌ها به سمت و سوی فروپاشی بروند.

وی همچنین به اجرایی کردن ماده ۵ قانون حمایت خانواده در باب معافیت اصحاب پرونده از هزینه دادرسی و حق الزحمه کارشناسی و داوری و سایر هزینه‌ها در صورت احراز عدم تمکن مالی آنها تاکید کرد.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/09/03 02:07 ب.ظ | دفعات بازدید: 4057 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot