ARAZKHABAR.IR

تالاب‌های بین‌المللی آذربایجان غربی ارزش گذاری می‌شوند


تالاب‌های بین‌المللی آذربایجان غربی ارزش گذاری می‌شوند آراز خبر- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از ارزش گذاری تالاب های بین المللی استان برای نخستین بار همزمان با ۵ استان کشور خبر داد.

آراز خبر- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از ارزش گذاری تالاب های بین المللی استان برای نخستین بار همزمان با ۵ استان کشور خبر داد.

سعید شهند گفت: برای نخستین بار در آذربایجان غربی و همزمان با ۵ استان منتخب کشور، ارزش گذاری منابع محیط زیستی با رویکرد خدمات اکوسیستمی در تالاب های بین المللی انجام می شود.
وی  افزود: در سال های اخیر نقش متعدد اکوسیستم های تالابی و ارزش آنها برای انسان ها شناخته شده است اما اهمیت آنها در محیط زیست و حیات بشر معمولا کمتر از ارزش واقعی آنها در نظر گرفته می شود و بر این اساس محاسبه ارزش اقتصادی تالاب ها به عنوان واحد و معیاری مشخص برای همه بهره برداران بر تصمیم گیری و مدیریت آنها تاثیرگذار است.
شهند اظهار کرد : ارزش گذاری اقتصادی شامل آنالیز اثرات، ارزش گذاری اجمالی و ارزش گذاری کلی است که هر کدام بر پایه نوع توسعه، درجه توسعه یافتگی تالاب و میزان اثر این توسعه بر تالاب مورد استفاده قرار می گیرند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با اشاره به وجود ۶ تالاب بین المللی در استان، افزود: تالاب دریاچه ارومیه، کانی برازان و قوپی باباعلی درشهرستان مهاباد و درگه سنگی، شورگل حسنلو و یادگارلو در شهرستان نقده از تالاب های بین المللی آذربایجان غربی هستند که فاز نخست ارزش گذاری آنها در سال جاری با همکاری دانشگاه ارومیه انجام می شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/04/29 08:19 ق.ظ | دفعات بازدید: 2898 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot