ARAZKHABAR.IR

تخريب خانه باغ‌ها مردم را بدبين مي کند


تخريب خانه باغ‌ها مردم را بدبين مي کند آراز خبر-امام جمعه اروميه گفت: در تخريب خانه باغ ها بايد عدالت رعايت شود و اگر قرار است تخريب شود همه را تخريب کنند وگرنه اين کار را نکنند؛ مسئولين و نمايندگان براي خانه باغ ها راه چاره پيدا کنند، چرا که تخريب آن ها براي نظام و اسلام بدبيني ايجاد مي کند .

آراز خبر-امام جمعه اروميه گفت: در تخريب خانه باغ ها بايد عدالت رعايت شود و اگر قرار است تخريب شود همه را تخريب کنند وگرنه اين کار را نکنند؛ مسئولين و نمايندگان براي خانه باغ ها راه چاره پيدا کنند، چرا که تخريب آن ها براي نظام و اسلام بدبيني ايجاد مي کند .
به گزارش آراز خبر، حجت الاسلام و المسلمين سيد مهدي قريشي در خطبه هاي نماز جمعه اروميه که در مصلاي اين شهر برگزار شد، اظهار داشت: آخر ذي القعده مصادف با شهادت امام جواد (ع) است که در بين ائمه جوانترين امام بودند که در سال 220 هجري به شهادت رسيده اند.
وي اضافه کرد: 31 خرداد مصادف با شهادت شهيد چمران است که در سال 60 هجري به شهادت رسيد و اين روز در ايران به روز اساتيد نام گذاري شده است و اساتيد دانشگاه ها بايد چنين شخصيتي را از جهت علمي، سياسي، معنوي و انقلابي الگوي خود قرار دهند و شهيد چمران دست از دنيا و مافيها برداشت و به لبنان رفت و به مردم اين کشور کمک کرد و بعدها در جبهه حضور يافت و به شهادت رسيد.
امام جمعه اروميه خاطرنشان کرد: اول تير به روز تبليغ نام گذاري شده است و مسئله تبليغ دين و معارف اهل بيت از مسائل بسيار با اهميتي است و خداوند متعال بالاترين مسائل را که عبارت است از تبليغ دين بر عهده انبيا گذاشته است و لذا بايد مسئولين از سازمان تبليغات اسلامي حمايت کنند تا اين عزيزان بتوانند به رسالت خود عمل کنند.وي تصريح کرد: اول ذي الحجه سالروز ازدواج امام علي و حضرت زهرا سلام الله عليهما است و اين روز را روز ازدواج نام گذاري کردند و بايد خانواده ها و مسئولين دست در دست هم بدهند تا ازدواج آسان را در جامعه به جا بياندازند و خداوند در قرآن دستور مي دهد که بايد مؤمنين و حکومت ها زمينه ازدواج افراد مجرد را فراهم کنند و لذا هم بر مسئولين و هم بر خانواده ها لازم است زمينه هاي ازدواج را فراهم کنند.
نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي اظهار کرد: بهترين راه که مي تواند رضايت الهي را به دست بياورد، کمک به مسئله ازدواج است و لذا خيرين در اين زمينه ورود کنند. رهبر انقلاب مي فرمايند »من به همه مردم سفارش مي کنم که ازدواج را آسان بگيرند«؛ متاسفانه چشم و هم چشمي و مهريه ها و جهيزيه هاي سنگين يکي از مشکلات است و عده اي متاسفانه با تفاخر مي خواهند از ازدواج تقدس زدايي کنند.
وي عنوان کرد: بايد هم از جهت فرهنگي تلاش ها صورت گيرد و هم مسئولين تلاش کنند تا ازدواج آسان در کشور جا بيفتد و کشور از عواقب سخت شدن ازدواج رهايي يابد.حجت الاسلام و المسلمين قريشي با اشاره به فضيلت هاي ذي الحجه گفت: در روايات بيان شده است که هر کس اولين روز ذي الحجه را روزه بگيرد خداوند ثواب 80 ماه را به او مي دهد و اگر ? روز اول اين ماه را روزه بگيرد خداوند ثواب دهر را به او اعطا مي کند و لذا مؤمنين نماز، روزه ها و شب زنده داري ذي الحجه را فراموش نکنند.وي اضافه کرد: رهبر انقلاب در ديدار با دانشمندان هسته اي مطالب مهمي را بيان کردند که از جمله آن اين بود که فرمودند »دشمن مي داند هدف ما ساخت بمب هسته اي نيست و دين به ما چنين اجازه اي را نمي دهد و اين که تبليغات مي کنند فقط غوغا سالاري است چرا که صنعت هسته اي فقط براي اسلحه نيست بلکه در همه زمينه هايي نظير پزشکي و کشاورزي و ... کاربرد دارد.
امام جمعه اروميه خاطرنشان کرد: دشمن اين همه تبليغات کرد که ايراني ها نمي توانند، وقتي دانشمندان ما مي توانند در صنعت هسته اي اين همه پيشرفت کنند، اعتماد به نفس ايجاد مي کند و موقعيت کشور را در دنيا ارتقا مي دهد.
وي گفت: بر اساس آئين اسلام همه ما وظيفه داريم از منابع ملي و طبيعي مواظبت کنيم و از اسراف و تبذير دوري کنيم و بر اساس روايات امام علي (ع) از زمين و حيوانات نيز از ما سوال خواهد شد و لذا نمي توانيم اسراف کنيم.نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي اضافه کرد: بايد يک تدابيري ايجاد شود خانه باغ‌ها و ويلاها در باغ‌ها ساخته نشود و وقتي ساخته شده نبايد تخريب بشود و تخريب آن ها باعث مي شود مردم به نظام توهين کنند و من به رييس جمهور هم اين مسئله را در سفر به استان بيان کردم.وي تصريح کرد: در تخريب خانه باغ ها بايد عدالت رعايت شود و اگر قرار است تخريب شود همه را تخريب کنند وگرنه اين کار را نکنند؛ مسئولين و نمايندگان براي خانه باغ ها راه چاره پيدا کنند، چرا که تخريب آن ها براي نظام و اسلام بدبيني ايجاد مي_کند .


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/26 01:20 ب.ظ | دفعات بازدید: 3214 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot