ARAZKHABAR.IR

تخصیص اعتبار ویژه مدرسه‌سازی نیاز اساسی آذربایجان‌غربی


تخصیص اعتبار ویژه مدرسه‌سازی نیاز اساسی آذربایجان‌غربی آراز خبر- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: استان از نظر سرانه آموزشی نیازمند توجه ویژه در تخصیص اعتبارات برای احداث مدارس جدید و بازسازی مدارس تخریبی است.

یاسر رهبردین روز شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی افزود: ۳۴درصد جمعیت استان در روستاها هستند و آموزش در روستاها از مباحث مهمی است که باید به آن توجه شود.

وی اضافه کرد: بحث اتمام مدارس نیمه تمام و شروع ساخت مدارس جدید در مناطق محروم و روستایی از موارد مهمی هستند که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه ۸۵ درصد تخصیص در زمینه اعتبارات مدرسه سازی داشته ایم، ادامه داد: اعتبارات خوبی در جهت تکمیل مدارس در استان جذب شده ولی انتظار می رود در تخصیص اعتبارات ملی نگاه ویژه ای به استان شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: در زمینه اتمام مدارس نیمه تمام انتظار می رود از محل مانده اعتبارات استان در سال ۱۴۰۲به استان توجه شود چون ۸۰ درصد اعتبارات استان در این زمینه ملی است.

رهبردین گفت: در طول 30 ماه گذشته اتفاقات خوبی در این استان افتاده و کمک های خیّران بی نظیر بوده است و در این استان 2 کارگروه تشکیل شده تاسرعت دهی برای جذب اعتبارات انجام شود.

خیرین مدرسه ساز آذربایجان غربی ۴۴۵ مدرسه ساختند

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز آذربایجان غربی نیز در این آیین گفت: خیّران در ۲ سال گذشته ۴۴۵ کلاس درس احداث و تحویل آموزش و پرورش داده اند.

علی آخوندیان افزود: پنج هزار کلاس درس نیاز است تا این استان در سرانه فضای آموزشی به میانگین کشوری برسد.

وی اضافه کرد: خیّران استانی در جشنواره بیست و چهارم در سال ۱۴۰۱ توانستند ۸۹ مدرسه با ۴۴۵ کلاس درس ساخته و تحویل آموزش و پرورش دهند که چهارهزار و ۳۸۰ میلیارد ریال (۴۳۸میلیارد تومان) ارزش ریالی این مدارس بوده و به مقام اول کشور در جشنواره بیست و چهارم دست یافتند.

وی با بیان اینکه امسال جشنواره بیست و ششم مقرر شده سی ام خرداد ماه در استان برگزار شود افزود: ۷۷مدرسه توسط خیرین در قالب ۴۱۶ کلاس درس در حال احداث است.

یک هزار و ۳۴ کلاس در آذربایجان غربی در دولت سیزدهم ساخته شد

مدیر کل آموزش و پرورش اذربایجان غربی هم در این آیین بیان کرد: در دولت سیزدهم یک هزار و ۳۴ کلاس بر تعداد کلاسهای آذربایجان غربی افزوده شده است که با همت جمعی و خیران مدرسه ساز این اقدام ممکن شده است.

علی مطهری گفت: در سال قبل مشارکت خیّران بیش از سه برابر سال های قبل بود که جای قدردانی وجود دارد ولی استان نیازمند کلاسهای بیشتری است .

وی ادامه داد: این استان جزو چهار استان کشور است که نیاز اساسی به ایجاد کلاس درس و نیروی انسانی دارد.

در ادامه این مراسم از زحمات "قهرمان رحمانی" تقدیر و "پیام صادقی" به عنوان مدیر کل جدید نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی معرفی شد.

معاون استاندار: آذربایجان‌غربی نیازمند تخصیص اعتبار ویژه مدرسه‌سازی است


برچسب ها:

تاریخ: 1403/02/08 02:55 ب.ظ | دفعات بازدید: 2296 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot