ARAZKHABAR.IR

تردد زائران اربعین بدون مشکل از مرز تمرچین صورت می‌گیرد


تردد زائران اربعین بدون مشکل از مرز تمرچین صورت می‌گیرد آراز خبر- استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اندیشیده شدن تمهیدات در راستای ارائه بهترین خدمات به زائران در مرز تمرچین گفت: طی ۱۶ روز گذشته مشکل خاصی در خروج زائران از این مرز نبوده است.

آراز خبر- استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اندیشیده شدن تمهیدات در راستای ارائه بهترین خدمات به زائران در مرز تمرچین گفت: طی ۱۶ روز گذشته مشکل خاصی در خروج زائران از این مرز نبوده است.

 محمدصادق معتمدیان شنبه شب در جلسه ستاد اربعین آذربایجان‌غربی افزود: امسال دومین سالی تردد زائران اربعین از مرز تمرچین بوده و وضعیت بسیار بهتری نسبت به سال گذشته شاهد بودیم که امید می‌رود برای سال‌های آتی نیز این روند صعودی ادامه داشته باشد.

وی با اعلام اینکه امسال آمار تردد زائران اربعین از مرز تمرچین افزایش یافته، خاطرنشان کرد: پیاده روی اربعین حرکت بزرگ فرهنگی است و در کل مسیرهای منتهی به تمرچین، موکب هایی برپا شده که در پیوند فرهنگی در جامعه نقش قابل توجهی ایفا می‌کنند.

استاندار آذربایجان‌غربی پیادروی اربعین را یک کار عظیم فرهنگی معرفی کرده و افزود: پیاده روی اربعین حسینی با همت ویژه مردم در همه زمینه‌ها انجام می‌شود و ما تنها هزینه‌های زیرساختی را پرداخت می‌کنیم.

معتمدیان همچنین گفت: شاهد حضور همه اقشار، سنین و پیروان ادیان و مذاهب گوناگون در مرز تمرچین و پیاده روی اربعین هستیم و همین امر تکثر قومیتی در مرز را نشان می‌دهد.

وی در ادامه به امنیت حاکم بر منطقه اشاره کرده و افزود: مرز تمرچین یکی از امن ترین مرزهای کشور است.

استاندار آذربایجان‌غربی تاکید کرد: با توجه به روند برگشت زائران از مرز تمرچین، باید اقدامات و تمهیداتی صورت گیرد تا به بهترین شکل ممکن پذیرای زوار اربعین باشیم.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/06/12 09:20 ق.ظ | دفعات بازدید: 3157 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot