ARAZKHABAR.IR

تعیین تکلیف ۳۰۰ محدوده معدنی آذربایجان‌غربی


تعیین تکلیف ۳۰۰ محدوده معدنی آذربایجان‌غربی آراز خبر- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: بزرگترین مزایده عمومی محدوده‌های اکتشافی و معدنی استان برای تعیین تکلیف ۳۰۰‌ محدوده معدنی امروز، پنجشنبه آغاز شد.

 عبدالحمید سرتیپی صبح پنجشنبه در حاشیه آغاز این مزایده در گفتگو با خبرنگاران افزود: بخش زیادی از این محدوده‌ها در سال‌های قبل راکد بوده آمد که سعی داریم از طریق مزایده، آنها را به اشخاص حقیقی و حقوقی دارای صلاحیت فنی و مالی واگذار کنیم.

وی اضافه کرد: این مزایده، معادن پلی متال، غیر فلزی و سنگ‌های تزئینی آذربایجان‌غربی را در شهرستان‌های مختلف شامل می‌شوند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی ادامه داد: از مجموع محدوده اکتشافی و معدنی ارائه شده برای مزایده ۹۸ محدوده اکتشافی، ۱۱۰ پروانه اکتشاف، ۷۴ پروانه بهره برداری، ۱۴ گواهی کشف و ۲ مجوز برداشت است که در اختیار برندگان مزایده قرار خواهد گرفت.

سرتیپی اظهار کرد: این مزایده از امروز در سایت www.setadiran.ir آغاز شده و متقاضیان می‌توانند تا ۳۰ مهرماه جاری مدارک، اسناد و اطلاعات را از این سامانه دریافت و تا ساعت ۱۳ روز دهم آبان ماه نسبت به بارگذاری مدارک اقدام کنند.

وی با بیان اینکه زمان بازگشایی پاکت‌های این مزایده، ۱۵ آبان تعیین شده است، افزود: با برگزاری ۲ مزایده پیشین در آذربایجان‌غربی، ۱۰۷ معدن راکد به چرخه تولید بازگشته و امیدواریم در این مزایده نیز ۳۰۰ واحد به چرخه تولید معدنی استان افزوده شود.

با برگزاری دو مزایده از اردیبهشت ماه سال جاری تا کنون ۱۰۷ معدن راکد به چرخه تولید بازگشته‌اند.

آذربایجان‌غربی از استان‌های غنی معدنی کشور به شمار می‌رود که البته تا پیش از دولت سیزدهم توجه ویژه ای به این بخش نشده بود ولی در دولت سیزدهم، این بخش به یکی از پیشران‌های اصلی توسعه استان تبدیل شده و مورد توجه قرار گرفت.

آذربایجان غربی جزو مناطق نادر شناسایی شده است که تمام اتفاقات زمین شناسی و تشکیل پوسته‌های معدنی در آن اتفاق افتاده و نیم درصد از طلای جهان در این استان تشکیل شده و این منطقه را به عنوان استان طلایی کشور نامگذاری کرده است.

آذربایجان غربی همچنین دارای ۳ معدن طلا با ذخیره قطعی بیش از ۳۳ میلیون تن کانسنگ طلا، ۲۶ معدن آهن با ذخیره ۸ هزار و ۸۵۱ میلیون تن و ۳ معدن کرومیت با ذخیره ۲۲۴ هزار تن است که از مهمترین معادن استان نیز به شمار می‌روند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/20 09:00 ق.ظ | دفعات بازدید: 3399 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot