ARAZKHABAR.IR

توان علمی و زیرساختی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه چشمگیر است


توان علمی و زیرساختی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه چشمگیر است آراز خبر-رییس سازمان نظام پرستاری عراق گفت: توانمندی‌های دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در حوزه های امکانات زیرساختی و اساتید دانشگاهی چشمگیر و قابل توجه است.

«فراس علی شاکر» روز پنجشنبه در دیدار با رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی افزود: هدف از این سفر بازدید از دانشگاه و مراکز آموزشی درمانی استان بود که ارزیابی هایی نیز انجام شد.

وی اضافه کرد: توانایی هایی که مشاهده کردیم همان چیزی بود که ما برای پیشرفت علمی و ارتقای مهارت های پرستاری و کسب اطلاعات و مهارت های بین المللی دنبال می کردیم.

رییس سازمان نظام پرستاری عراق ادامه داد: توانستیم تفاهم نامه ای را با دانشگاه علوم پزشکی ارومیه امضا کنیم که این تفاهم نامه اهداف و محورهای متعددی ازجمله اخذ پذیرش در رشته های پرستاری برای دوره های کوتاه مدت و بلند مدت داشت که می تواند روند همکاری ها را افزایش دهد.

«شاکر» اظهار کرد: این تفاهم نامه تک مرحله ای نخواهد بود و در آینده همکاری ها و برنامه های مشترک گسترش خواهد داشت.

رییس نظام پرستاری عراق: توان علمی و زیرساختی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه چشمگیر است

وی گفت: افزایش جمعیت کشور عراق باعث شده تا نظام پرستاری عراق برنامه هایی را از قبیل آموزش جوانان عراقی در ایران برنامه ریزی کند.

وی اظهار امیدواری کرد که با گسترش روابط طرفین شاهد توسعه و ارتقای کمی و کیفی در حوزه پرستاری و مامایی کشور عراق باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی هم در این دیدار اظهار کرد: این دانشگاه برای برگزاری دوره های مختلف آموزشی برای دانشجویان و کارمندان حوزه سلامت عراق آمادگی دارد.

امین ولی‌زاد به امکان توسعه پروژه های تحقیقاتی مشترک و ارتقای همکاری های طرفین در حوزه توریسم درمانی اشاره کرد و افزود: توسعه این همکاری ها می تواند گامی موثر در ارتقای آموزش و سلامت ملت عراق باشد.

وی اضافه کرد: سابقه بیش از ۱۰۰ ساله دانشکده پرستاری آذربایجان غربی در تربیت پرستار و ماما و اتکا به توانمندی های اساتید و کادر مجرب پرستاری و بیمارستان های مجهز استان، موجب افزایش توانمندی و آموزش دانشجویان خواهد شد.

رییس نظام پرستاری عراق: توان علمی و زیرساختی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه چشمگیر است

وی اظهار کرد: ماحصل و نتیجه این امر نیز ایجاد مودت و دوستی بین ۲ کشور و افزایش سطح سلامت در منطقه خواهد بود.

در این سفر رییس سازمان نظام پرستاری عراق با حضور در یادمان شهدای ستاد دانشگاه علوم پزشکی استان، به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

عقد تفاهم نامه همکاری در خصوص ارائه خدمات آموزشی توسط دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی و برگزاری دوره های کوتاه مدت در حوزه های پرستاری و مامایی برای دانشجویان و کادر درمان عراق از دیگر بخش های حضور رییس نظام پرستاری عراق در ارومیه بود.

در ادامه رئیس نظام پرستاری عراق با حضور در دانشکده پرستاری و مامایی ارومیه به عنوان قدیمی ترین دانشکده در حوزه پرستاری کشورحاضر از امکانات آن بازدید کرده و با رییس و اساتید این دانشکده به گفت و گو نشست.

بازدید از بزرگترین بیمارستان استان بخش دیگر سفر رئیس نظام پرستاری کشور عراق بود؛ دکتر فراس علی شاکر و هیات همراه با حضور در بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه از بخش های IPD و مهارت آموزی این بیمارستان بازدید به عمل آورد.

بازدید از بیمارستان خصوصی میلاد ارومیه، بخش دیگر سفر یک روزه رییس نظام پرستاری عراق به آذربایجان غربی بود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/05 05:45 ب.ظ | دفعات بازدید: 2862 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot