ARAZKHABAR.IR

تورم در آذربایجان‌غربی کاهش یافت


تورم در آذربایجان‌غربی کاهش یافت آراز خبر- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تورم در استان کاهش یافته و در شهریور امسال طبق آمار اعلامی از سوی نهادهای مسوول به پایین تر از میانگین کشوری رسیده است.

جواد کرمی  با تاکید بر تلاش اقتصادی دولت سیزدهم در جهت تثبیت نرخ تورم در کشور اظهار کرد: بر اساس پایش ماهانه و تلاش اقتصادی در آذربایجان‌غربی توانستیم تورم ماهانه را به ۱.۸ درصد کاهش دهیم.

وی با اشاره به داده‌های مرکز آمار ایران در این خصوص ادامه داد: این در حالی است که میانگین تورم کشور در شهریور ماه ۲ درصد است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی‌ با اشاره به تورم نقطه‌ به نقطه شهریور ماه ۱۴۰۲ نسبت به ماه مشابه سال قبل افزود: بیشترین نرخ تورم نقطه‌ای در بین استان‌ها ۵۱.۳ درصد بود که آذربایجان‌غربی با ۴۰.۸ درصد ضمن ارتقای رتبه، به میانگین کشوری با نرخ ۳۹.۵ درصد نزدیک‌تر شده است.

وی یادآور شد: تیم اقتصادی استان با هدایت استاندار آذربایجان‌غربی و با تشکیل کمیته‌های مهار تورم، اشتغال، سرمایه‌گذاری و رفع موانع تولید و با برگزاری یکشنبه‌های حمایت از تولید به دنبال کاهش روز افزون نرخ تورم و افزایش رشد اقتصادی است.

کرمی در خصوص تورم سالانه نیز گفت: بیشترین نرخ تورم ثبت شده در یکی از استان‌ها با نرخ ۵۶.۸ درصد است که این رقم در آذربایحان‌غربی ۴۸.۸ درصد ثبت شده است.

وی اضافه کرد: میانگین تورم سالانه کشور هم‌اکنون ۴۶.۱ است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/14 11:34 ق.ظ | دفعات بازدید: 2152 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot