ARAZKHABAR.IR

تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه بهمن ماه افتتاح می شود


 تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه بهمن ماه افتتاح می شود دبیر هیئت تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از ستاد احیاء دریاچه ارومیه از افتتاح تونل انتقال آب در بهمن ماه وافزایش ۱۶ برابری ورودی آب به دریاچه با اتمام سد چپر آباد و سیلوه خبرداد.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،دبیر هیئت تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از ستاد احیاء دریاچه ارومیه در جلسه با دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه گفت:هدف ما مچ گرفتن نیست بلکه ارائه گزارش دقیق به مردم است که چه کارهای انجام شده نقاط مثبت و منفی کجاست و چه موانعی سر راه است .

متفکر آزاد یکی از نمایندگان مردم تبریز افزود: قبول داریم احیاء دریاچه هماهنگی همه نهادهای حاکمیتی را مطلبد ، هماهنگی اجتماعی ، اراده مردمی و دولتی لازم است .

وی با بیان اینکه ما الان در حوزه علم حرف برای گفتن داریم اجرای ۳۶ کیلومتر تونل در اعماق زمین نشان از علم بالای ماست افزود:ورود دولت با وجود تورم موجود به موضوع احیاء دریاچه با اختصاص ۱۰۰ درصدی اعتبارات نشان از عزم جدی برای احیاء است که جای قدر دانی دارد.

دبیر هیئت تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از ستاد احیاء دریاچه ارومیه همچنین گفت: خبر خوش برای مردم این است  که تونل انتقال آب  بهمن به بهره برداری میرسد افتتاح این تونل یک قدم رو به جلو است.  همچنین با اتمام سد چپر آباد و سیلوه بزودی  شاهد افزایش ۱۶ برابری ورودی آب خواهد شد.

متفکر آزاد در بخش دیگری از سخنانش گفت :گلایه جدی در حوزه کشاورزی داریم هرچقدر در سخت افزاری کار میشود در کشاورزی خراب میشود ۴ برابر انتقال آب  را داریم در بخش کشاورزی هدر میدهیم کشاورزی عقب روی داشته است به ویژه در مدیریت آب.

وی همچنین گفت:کمترین تعامل را در این مدت با وزارت جهاد کشاورزی داشتیم که خودش را در گزارش نهایی نشان خواهد داد .بدون شک انتظار بیشتری از این وزارت خانه داشتیم.

حجت السلام ذاکر یکی از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز دراین جلسه گفت ۱۸۶ رای نمایندگان برای تحقیق و تفحص دریاچه نشان از اهمیت احیاء دریاچه در مجلس شورای اسلامی است .

وی با اشاره به اینکه سرعت ترمیم در۷۵۰ متر از بخش های آسیب دیده تونل خیلی خوب بود گفت:در شورای برنامه ریزی ۲۰۰ هکتار اصلاح الگوی کشت در استان تایید شده است باید  به سمت کشت پسته و زعفران حرکت کنیم  و از شلیل و هلو و چغندر دور بشیم.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/10/03 11:37 ق.ظ | دفعات بازدید: 2153 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot